Redakcja

Dlaczego coraz więcej osób łapie alergie

W ostatnich latach odnotowano znaczący wzrost liczby alergików co jest nieco niepokojącym wskaźnikiem, gdyż coraz więcej młodych ludzi cierpi na tego typu schorzenie i zmuszeni są oni do sezonowego zażywania leków mających na celu osłabienie działalności alergenów, które potrafią być bardzo nieprzyjemne. Ktokolwiek ma uporczywe alergie to wie, że nie jest to nic miłego i piękne wiosenne dni zamieniają się przez to w prawdziwy koszmar, który potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy dzień.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, że częściej na alergię zapadają osoby, które zamieszkają duże skupiska miejskie, a więc największe miasta polski. Katar sezonowy dręczy tam co siódmego młodego człowieka w wieku od piętnastu do dwudziestu pięciu lat. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest „śmieciowe” jedzenie, jakim żywi się znaczna część młodzieży. Swoje robi także tłusta dieta, którą promują duże sieciowe Fast-foody takie jak KFC i McDonald’s. Naukowcy odkryli, że osoby często spożywające czerwone mięso, sporo węglowodanów oraz tłuszczy o wiele łatwiej może złapać alergie, gdyż te składniki diety w dużej mierze przyczyniają się do obniżenia ilości zdrowych bakterii, jakie są w każdym organizmie żywym. Za alergie zimą odpowiedzialne są zbytnie troszczenie się o własną higienę osobistą. Osoby żyjące w sterylnych środowiskach, nieprzyzwyczajone do brudu mają o wiele słabszy system odpornościowy niż ludzie, którzy mieli w swoim życiu do czynienia z brakiem sterylnych warunków.

Problem zaczyna się przez rodziców, którzy niepotrzebnie izolują małe dzieci od rówieśników oraz środowiska w obawie, że te będą mogły złapać jakąś infekcję. Taka nadopiekuńczość przyniesie niekorzystne efekty po kilku latach, kiedy dziecko będzie łapało chorobę za chorobą. Bardzo wielu lekarzy twierdzi, że w pierwszych latach życia dzieci nawet powinny mieć sporo kontaktu z brudem i zarazkami, aby ich organizm nauczył się na nie reagować oraz bronić przed nimi. Alergiczny problem z roztoczami wywiązuje się zazwyczaj przez rodziców, więc lepiej już od samego początku zadbać o to, aby organizm dziecka posiadał odpowiednie umiejętności, aby zabijać niebezpieczne bakterie, które zagrożą jego zdrowiu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz