Dobry i zły cholesterol

Medycyna Porady i informacje

Dobry i zły cholesterol Cholesterol może być powodem wielu groźnych chorób, na przykład takich jak miażdżyca. Duże nagromadzenie cholesterolu we krwi powoduje jego odkładanie się na ściankach tętnić i w konsekwencji ich zwężenie. Ma to zasadniczy wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, może być dla chorych nawet śmiertelnie niebezpieczne jednak cholesterolu można się w wielu wypadkach pozbyć w zasadzie samodzielnie, stosując w swojej diecie dobry cholesterol, który wpływa na ogólne obniżenie poziomu cholesterolu we krwi chorej osoby.

Oczywiście ciśnienie tętnicze krwi także tym samym powinno się stopniowo zmniejszać. Aby wiedzieć że należy podjąć działania w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego że coś jest nie tak. Pomóc mogą tutaj badania profilaktyczne mężczyzn, nawet te wykonywane rutynowo podczas wizyty u lekarza, czy też w związku z wykonywaną przez daną osobę pracą.

Tętniak

Badania krwi oraz poziomu ciśnienia pozwalają także na wykrywanie chorób takich jak tętniak¸ przynajmniej w części przypadków. Najgroźniejsze odmiany tej choroby czyli takie jak tętniaki mózgu nie są łatwe do wykrycia ale pewne zmiany podczas takich badań mogą być zaobserwowane. Zdecydowana większość tętniaków daje pewne objawy dopiero wtedy gdy osiągną one już większe rozmiary. Na ogół jest to bardzo silny ból, aczkolwiek w przypadku tętniaka mózgu pojawić mogą się także i inne dolegliwości takie jak krwotoki czy zaburzenia widzenia.

Poziom cukru we krwi

Podczas badania krwi sprawdzić można także poziom cukru we krwi. To właśnie w taki sposób u wielu chorych wykrywana jest cukrzyca. Wielu chorych żyje z tą choroba nie zdając sobie z tego sprawy. Pacjentom u których wykryta zostaje taka choroba od razu udzielna są porady dla cukrzyków, także przez dietetyka który po określeniu rodzaju cukrzycy oraz jej typu może zalecić stosowną dietę. Niekiedy może być to dieta indeks glikemiczny bardzo restrykcyjna. Chorzy na cukrzyce muszą uważać nie tylko na to co jedzą, ale też i na to w jakich ilościach.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz