Dodatki do kremów przeciwzmarszczkowych

Porady i informacje

W kosmetykach przeciwzmarszczkowych już od dłuższego czasu stosowane są składniki o udowodnionej skuteczności. Poprawiają one kondycję skóry, odejmują lat, redukują zmarszczki. Ni są jednak cudowne, nie działają natychmiast. Składniki te muszą być dostarczane skórze systematycznie, wtedy po pewnym czasie przyniosą efekty. Jakie składniki dodawane są do kremów przeciwzmarszczkowych?

Kwas hialuronowy

Dodatki do kremów przeciwzmarszczkowych

Jest naturalnym mukopolisacharydem. Dzięki niemu skóra jest sprężysta i gładka. To kwas hialuronowy sprawia, że wyglądamy młodo. Jego działanie polega na tym, iż ma on bardzo silne właściwości higroskopijne, dzięki temu może zapewnić skórze prawidłowe nawilżenie. Dodawany do kremów syntetyczny kwas hialuronowy wygładza cerę, ujędrnia ją, spłyca zmarszczki. Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą być stosowane do pielęgnacji każdej cery. W drogeriach do kupienia są np. kremy nawilżające z kwasem hialuronowym.

Retinol

To witamina A w czystej postaci. Działanie przeciwzmarszczkowe prowitaminy A zostało naukowo potwierdzone. Retinol pobudza w skórze proces wytwarzania kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej jędrność. Prowitamina W wspomaga również regenerację naskórka, gdyż przyspiesza złuszczanie się warstwy rogowej. Cera staje się bardziej elastyczna i gładsza, widocznie młodnieje. Kremy, które zawierają duże stężenie retinolu stosuje się na noc. Te na dzień powinny zawierać mniejsze stężenie. Do pielęgnacji wprowadzamy je, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Retinol dodawany jest między innymi do kremów przeciwzmarszczkowych.

Peptydy

Przypominają naturalne aminopeptydy. Są one obecne w skórze, ale z wiekiem ich ilość zmniejsza się. Mogą one działać w bardzo różny sposób. Mogą usprawniać komunikację międzykomórkową ułatwiając w ten sposób przepływ składników odżywczych i wody. Mogą także przenosić substancje aktywne w głąb skóry. Peptydy pobudzają również produkcję elastyny i kolagenu, w efekcie spłycają zmarszczki. Kremów z peptydami warto zacząć używać, gdy skór zaczyna tracić jędrność.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz