Domowe SPA

Porady i informacje

Błogi relaks to pierwsze skojarzenie, gdy mówimy SPA. O takim wyjeździe marzy wiele kobiet, nie wszystkie jednak mogą to marzenie zrealizować. Ale niektóre z zabiegów możliwe są do wykonania także w domu i to bardzo małym kosztem. Kosmetyki, które są nam potrzebne do tych zabiegów bez problemu kupimy w drogerii.

Peeling algowy

Domowe SPA

Algi mają bardzo dobroczynny wpływ na skórę, dlatego jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na ciało w SPA. W domu wystarczą nam do jego zrobienia algi w słoiczku do mycia ciała (ma postać proszku) lub peeling z alg. W domowym zaciszu najlepiej jest go wykonać pod prysznicem. Peeling doskonałe oczyszcza, wygładza i nawilża skórę, dodaje energii.

Kąpiel perełkowa

W SPA za taką kąpielą kryje się mikromasaż pęcherzykami powietrza, które do wanny wprowadzane są przy pomocy wielu dysz. W domu taki sam efekt uzyskamy wrzucając do wanny kilka musujących kul do kąpieli. Taka kąpiel wspaniale odpręża.

SPA dla stóp

Zabieg SPA na stopy składa się z: kąpieli, peelingu, maski parafinowej oraz masażu wykonanego z użyciem odżywczego kosmetyku. Taki zabieg każda z nas może zrobić sama w domu. Zaczynamy od wymoczenia stóp w misce z ciepłą wodą i wygładzeniu skóry gruboziarnistym peelingiem. Na dokładnie osuszone stopu nakładamy następnie przeznaczoną do domowego użytki parafinową maskę, zawijamy je w rozgrzany ręcznik na kilkanaście minut. Po tym czasie zdejmujemy parafinę i wklepujemy krem.

Olejkowa kuracja dla włosów

Podobnie jak w SPA w domu wmasowujemy we włosy lekko podgrzany olejek. Możemy użyć olejku arganowego, kokosowego, a nawet zwykłego, spożywczego oleju sezamowego. Podgrzany olejek wcieramy w suche włosy, zaczynając od końcówek. Kończymy na skórze głowy. Olejek zmywamy delikatnym szamponem i ciepłą wodą po 30 minutach. Przed nałożeniem olejku zróbmy sobie masaż głowy.

Dzień w domowym SPA można sobie zafundować bardzo małym kosztem. Przygotowują domowe SPA zadbajmy nie tylko o odpowiednie kosmetyki, ale także o miły nastrój, który jest równie ważny.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz