Redakcja

Elementy, które powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne

Coraz częściej spędzamy wakacje za granicą. Tam również może nam się przytrafić wypadek wymagający pomocy medycznej lub choroba. Musimy to wziąć pod uwagę przed wyjazdem i wykupić ubezpieczenie turystyczne. Jakie elementy w polisie są obowiązkowe?

Elementy, które muszą znaleźć się polisie

Elementy, które powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne

Turystyczne ubezpieczenie powinno obejmować przede wszystkim:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia. Ubezpieczenie to powinniśmy wykupić niezależnie od zabieranej ze sobą na wakacje w Europie karty EKUZ;
    • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków;
    • ubezpieczenie Assistance.

Ubezpieczenie kosztów leczenia powinno obejmować pokrycie kosztów wizyt lekarskich, transportu medycznego z miejsca wypadku do szpitala, akcji ratunkowych oraz kosztów powrotu do kraju karetką lub samolotem. Najwygodniejsze rozwiązanie to wybranie towarzystwa ubezpieczeniowego, które rozlicza się z placówką medyczną za granicą bezgotówkowo.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to możliwości uzyskania odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Suma ubezpieczenia NNW powinna być podobna do sumy ubezpieczeni zdrowotnego. W państwach Europy nie powinny to być kwoty niższe niż 200 000 złotych.

Ubezpieczenie Assistance to polisa pomocowa. Jest przydatna osobom, które za granicę wybierają się samochodem. Dzięki ubezpieczeni Assistance mogą liczyć na bezpłatne holowanie auta w razie awarii czy pomoc tłumacza.

Elementy, o które warto rozszerzyć polisę

Jeśli wybieramy się za granicę i decydujemy się wykupić ubezpieczenie, możemy je rozszerzyć zapewniając sobie jeszcze lepszą ochronę. Do każdej polisy turystycznej można jeszcze dokupić:

  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej;
    • ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu;
    • ubezpieczenie bagażu.

Specjalną polisę powinny wykupić osoby, które na wakacjach zamierzają uprawiać sporty. Standardowe umowy najczęściej nie obejmują kosztów leczenia skutków wypadku, który miał miejsce podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Kupując ubezpieczenie koniecznie trzeba przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz