Redakcja

Elementy zwiększające szanse na udostępnienie posta

Spora grupa użytkowników Facebooka publikuje kolejne posty mając nadzieję, że zostaną one udostępnione. Bardzo często jednak nie są one udostępniane. Podpowiadamy, jakie elementy warto w poście zamieścić, aby zwiększyć szanse na jego udostępnienie.

Emotikony

Wiele osób nie wie, że wykorzystanie emotikonów to najbardziej prosty i szybki sposób na to, aby szanse na udostępnienie ich posta stały się większe. Koniecznie musimy w wiadomości zastosować emotikony, gdy chcemy, aby była udostępniona przez innych. Wpis, w którym są emotikony z jednej strony wygląda na bardziej przyjazny, z drugiej zaś strony zachęca do interakcji. Pamiętajmy jednak, aby nie zamieścić ich zbyt wiele. Post naszpikowany emotikonami czyta się bardzo trudno, nadmiarem wywołamy efekt odwrotny od zamierzonego.

Elementy zwiększające szanse na udostępnienie posta

Wyzwanie

Jest to bardzo prosta taktyka, która może przynieść wyjątkowo dobre efekty. Jeżeli chcemy postawić na wyzwanie, to możemy wybrać nawet najprostszą matematyczną zagadkę. Sprawi ona, że kolejne osoby chętnie będą udzielać na nią odpowiedzi. Skutek będzie taki, że między użytkownikami zrodzi się dyskusja o to, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Historia wywołująca emocje

To także sprawdzony i skuteczny sposób na to, aby zwiększyć liczbę udostępnień. Jeżeli zależy nam na tym, aby zamieszczony przez nas wpis na Facebooku udostępniło, jak najwięcej osób zamieśćmy codzienną, zaczerpniętą z życia historię. Plusem tego rozwiązania jest to, że zamieszczona przez nas historia nie musi być interesująca. Wystarczy, że wywoła ona określone emocje. Panuje przekonanie, że najlepiej jest zamieszczać historie, które skłaniają do wzruszeń oraz sprawiają, że serce bije szybciej. Zbliżony efekt daje zamieszczenie historii, która skłania do przemyśleń i refleksji. Pamiętajmy, że historie, które nas wzruszają zapamiętujemy łatwiej i szybciej. W efekcie rośnie szansa na to, że nasze konto będzie odwiedzane częściej, co może zaowocować większą liczbą udostępnień.

Sposoby na kolejne udostępnienia postów na Facebooku są naprawdę bardzo proste.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *