Redakcja

Era e-commerce: dlaczego tak prężnie rozwijają się e-sklepy?

E-commerce oznacza handel prowadzony w Internecie. Mimo że dostęp do Internetu możliwy jest od kilku lat, to handel ten rozwija się dopiero od niedawna. Zobaczmy, dlaczego coraz więcej osób korzysta z e-sklepów.

Z Internetu korzystamy obecnie na co dzień. Wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki, ale także do poszukiwania informacji, coraz więcej też kupujemy przez Internet. Nad fenomenem sklepów internetowych prowadzono wiele badań. Wynika z nich, że już ponad połowa Polaków dokonuje zakupów w sklepach internetowych.

Produkty, które kupujemy przez sieć najczęściej

Przez sieć można dzisiaj kupić niemal wszystko. Do produktów, które kupujemy najczęściej w sklepach internetowych należą:

  • odzież;
  • książki i płyty;
  • kosmetyki;
  • artykuły elektroniczne;
  • zabawki;
  • żywność.

W sklepach internetowych można kupić o wiele więcej artykułów. Bez problemu kupimy w nich także meble, artykuły AGD, części samochodowe i motocyklowe. Powstało również wiele aptek działających online. Nie można w  nich wprawdzie kupić leków na receptę, ale można je zamówić i odebrać za okazaniem recepty w stacjonarnej aptece.

Era e-commerce: dlaczego tak prężnie rozwijają się e-sklepy?

Dlaczego chętnie zakładane są nowe e-sklepy?

Sklep internetowy daje możliwość zdobycia większej liczby klientów. Właściciele sklepów internetowych zyskują dostęp nie tylko do klientów na rynku krajowym, ale także międzynarodowym. Są sklepy, które prowadzą równolegle sprzedaż tradycyjną; dla tych sklepów sprzedaż za pośrednictwem Internetu jest dodatkowym kanałem sprzedażowym. Wiele osób, które zamierzają prowadzić własny biznes wybiera sklep internetowy, gdy koszty związane z prowadzeniem działalności są zdecydowanie niższe. Założenie sklepu internetowego nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. E-sklep mogą prowadzić zarówno duże przedsiębiorstwa jak i małe jednoosobowe firmy.

Dlaczego lubimy kupować w e-sklepach?

Dokonanie zakupów w e-sklepie jest bardzo proste i wygodne. Nie w nich kolejek do kasy. Asortyment można przeglądać nawet przez kilka godzin, nikt nie będzie zniecierpliwiony. Zakupy w sklepach internetowych to wygoda i przyjemność.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *