Redakcja

Facebook: co udostępniamy najchętniej

Facebook to obecnie najbardziej popularne medium społecznościowe. Od pewnego czasu coraz trudniej znaleźć osobę, która nie ma na nim konta. Chętnie wykorzystujemy Facebook do odnawiania znajomości, które przez lata gdzieś się zagubiły. Ma on również inną opcję: pozwala na udostępnianie rozmaitych treści. Jedni udostępniają chętniej, drudzy nieco mniej. Wskazać można jednak elementy, które sprawiają, że udostępniamy coś znacznie chętniej. Zobaczmy, co się do nich zalicza.

Grafika

Jeśli post zawiera zdjęcie bądź rysunek, najprawdopodobniej będziemy chcieli go udostępnić. Powoli stajemy się typowymi wzrokowcami. Preferujemy w związku z tym rysunki i grafiki, a nie tekst.

Animacje

Tym, co zwiększa nasze zainteresowanie postem, a tym samym sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni się nim podzielić są animacje i filmy. Jeśli zauważymy post z takimi elementami, prawie zawsze się z nim zapoznamy. A to pierwszy krok do tego, aby post został następnie przez nas udostępniony.

Facebook: co udostępniamy najchętniej

Przydatne informacje

Wprawdzie preferujemy posty z grafiką i filmami, ale jeśli już pojawia się słowo pisane, to musi być wartościowe. Posty z wiadomościami zostaną udostępnione tylko wówczas, gdy niosą ze sobą jakąś wartość. Stawiamy na to, co przydatne, wartościowe, mające sens.

Humor

Tym, co sprawia, że chętniej decydujemy się udostępnić jakiś post są wszystkie elementy humorystyczne. Jeśli widzimy jakiś dobry dowcip bądź śmieszny rysunek, zdecydowanie chętniej decydujemy się to udostępnić. Na ogół wiemy, że taka treść spotka się z pozytywnym odbiorem przez inne osoby. Chcemy dostarczyć innym rozrywki, która przez nas odbierana jest pozytywnie.

Treści kontrowersyjne

Niektórym bardzo podoba się udostępnianie treści, które są mniej lub bardziej kontrowersyjne. Wielu z nas lubi szokować, wzbudzać zdziwienie. Dlatego jeśli coś niesie ze sobą chociaż odrobinę kontrowersji, z pewnością wielu z nas zdecyduje się to udostępnić.

Chętnie dzielimy się rozmaitymi treściami na Facebooku. Robimy to wszyscy. Nie każda treść jest jednak dla nas na tyle atrakcyjna, aby ją udostępnić.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *