Redakcja

Jak czyścić pędzle do podkładu

Pędzel do podkładu coraz częściej staje się obowiązkowym wyposażeniem kobiecej kosmetyczki. I trudno się temu dziwić, gdyż charakteryzuje się on wieloma zaletami – nie tylko ułatwia równomierne rozprowadzanie kosmetyku, ale także pozwala uniknąć efektu maski. Jednak aby właściwie spełniał swoją rolę i służył właścicielce przez długi okres czasu, to musi być wykonany z dobrej jakości włosia. Dodatkowo niezbędna jest jego właściwa higiena.

Dlaczego pędzel do podkładu musi być czyszczony

Pędzle do podkładu to takie akcesoria, które są używane niemal codziennie – a to sprawia, iż gromadzą się na nich nie tylko pozostałości kosmetyków., ale także kurz, sebum czy martwe komórki naskórka. Takie połączenie to doskonała pożywka dla bakterii. A użycie brudnego pędzla to najkrótsza droga do zatkanych porów, wyprysków, podrażnień czy różnorodnych infekcji bakteryjnych. To jednak nie wszystko. Resztki podkładu pozostałego na pędzlu mogą połączyć się z nową porcją kosmetyku, co najprawdopodobniej spowoduje inny kolor fluidu, niż ten oczekiwany. Poza tym chyba nikt nie lubi używać brudnych akcesoriów. Dlatego też higiena to podstawa. Jak często należy czyścić pędzle? Najlepiej codziennie – zwłaszcza wtedy, gdy pędzel jest używany do nakładania produktów o mokrej lub tłustej konsystencji. Absolutne minimum to czyszczenie go raz w tygodniu.

Jak czyścić pędzle do podkładu

Jak czyścić pędzel do podkładu

Pędzle do podkładu mogą być czyszczone na kilka sposobów. Najszybszą i najprostszą metodą wyczyszczenia jest użycie specjalnego preparatu, który można zakupić w niemal każdej drogerii. Taki specyfik nie tylko usunie resztki kosmetyków i zanieczyszczeń, ale także dokładnie odkazi włosie pędzla. Innym sposobem jest zastosowanie olejku, szarego mydła lub delikatnego szamponu dla dzieci. Pędzel należy zwilżyć letnią wodą, nałożyć na niego środek myjący (który powinien być delikatnie wcierany), a następnie obficie spłukać. Czynność należy powtarzać do tego momentu, aż woda będzie całkowicie czysta. Podczas suszenia nie wolno szarpać i ciągnąć włosia – wystarczy odsączyć wilgoć papierowym ręcznikiem i pozostawić pędzel do wyschnięcia w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza.

Pędzle do podkładu to niezwykle przydatne akcesoria, które ułatwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu. Odpowiednie czyszczenie pędzla to podstawa higieny i długiego użytkowania.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *