Redakcja

Jak leczyć łupież?

Jedną z często pojawiających się dolegliwości, która może dotknąć osoby niezależnie od płci i wieku jest łupież. To przypadłość o tyle problematyczna, że jest widoczna dla otoczenia. W efekcie łupież może skutecznie odstraszać od kontaktów z innymi. Na szczęście dzisiaj z łupieżem można sobie skutecznie poradzić. Zobaczmy, dlaczego pojawia się łupież i w jaki sposób należy go leczyć.

Co odpowiada za pojawienie się łupieżu?

Jak leczyć łupież?

Łupież pojawia się wówczas, gdy skóra głowy złuszcza się zbyt mocno. UWAGA: łupież to nie efekt zbyt częstego czy zbyt rzadkiego mycia głowy. To, jak często ją myjemy na łupież nie ma najmniejszego wpływu. Kiedy jednak będziemy stosować nieodpowiednie kosmetyki, musimy już liczyć się z tym, że do wystąpienia łupieżu dojdzie. Czynnikiem bezpośrednio prowadzących do pojawienia się łupieżu są drożdżaki. Jeśli skóra głowy jest przesuszona, podrażniona, to zaczynają się one namnażać. Dlatego każdy z nas powinien bacznie obserwować reakcje swojej skóry głowy na stosowany szampon i kosmetyki do stylizacji. Może bowiem być tak, że niektóre szampony podrażniają skórę, a efektem tego jest właśnie łupież. Na pojawienie się łupieżu jesteśmy szczególnie narażeni zimą, kiedy to pod czapką panują wyjątkowo korzystne dla drożdżaków warunki.

Leczenie

Postawić można na szampony przeciwłupieżowe dostępne w drogeriach. Ich skład opiera się na związkach siarki, cynku i selenu. Jeśli nie zauważymy poprawy, koniecznie trzeba udać się do apteki po zakup specjalistycznego szampony medycznego. Takie środki zawierają w swoim składzie ketokonazol oraz związku selenu. Działają one zdecydowanie szybciej niż szampony drogeryjne. Co ważne, do ich zakupu nie jest potrzebna żadna recepta. Wiele z tego rodzaju środków przyniesie poprawę nie tylko w przypadku łupieży suchego i tłustego, ale także w łupieżu pstrym, który również wymaga odpowiedniego leczenia.

Łupież to przypadłość, z którą można wygrać. Wystarczy odrobina cierpliwości i dobrze dobrany środek leczniczy. Na szczęście dzisiaj nie ma z tym żadnego problemu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *