Redakcja

Jak miałoby wyglądać życie bez Internetu?

Koncepcja Internetu narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Ojcem Internetu nazwano Paula Barana. W Polsce sieć pojawiła się w latach 90. Od 1996 roku większość z nas, gdy chce wysłać wiadomość przez Facebooka nie musi biegać do kafejki internetowej, dostęp do Internetu mamy w domu. Pierwsze próby korzystania z Internetu nie należały do łatwych. Połączenie często było zrywane, aby je nawiązać trzeba było próbować kilka razy. Dzisiaj z Internetem łączymy się bez trudu, nie potrzebujemy już nawet komputera. Z dostępu do sieci możemy korzystać także na telefonach komórkowych – Internet mamy więc w zasięgu ręki. Chętnie zaczynamy swój dzień od filiżanki kawy i przeczytania najświeższych wiadomości. Czy możliwe jest więc życie bez Internetu?

Trudniejszy kontakt z rodziną

Internet dla wielu osób jest narzędziem służącym do kontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki usługom dostępnym przez Internet możemy kontaktować się z innymi za pośrednictwem poczty internetowej, komunikatorów czy serwisów społecznościowych. Bardzo ważne jest nie tylko to, że kontakty te mogą odbywać się bezproblemowo (czasem nawet za darmo), to można je nawiązywać i podtrzymywać bez względu na dzielące nas kilometry. Gdyby Internet nagle zniknął, utrzymywanie bliskich relacji stałoby się znacznie trudniejsze. Z pewnymi osobami w ogóle nie utrzymywalibyśmy regularnych kontaktów, z innymi nie odnowilibyśmy zerwanych przed laty kontaktów.

Jak miałoby wyglądać życie bez Internetu?

Wykonywanie pewnych prac stałoby się niemożliwe

Kilka lat temu bardzo mocno zaczęła rozwijać się idea pracy na odległość. To praca, którą wykonujemy we własnym domu, a jej efekty przesyłamy do pracodawcy wykorzystując pocztę elektroniczną. Praca zdalna to idealne rozwiązanie dla kobiet z dziećmi, dla osób ceniących niezależność, dla niepełnosprawnych. Gdy zniknie Internet, wiele osób straci pracę; dla niektórych osób byłby to dramat.

Wraz z Internetem pojawiło się wiele możliwości. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie współczesnego świata bez niego.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *