Jak wyglądałoby życie bez Internetu?

Jak wyglądałoby życie bez Internetu?

Porady i informacje

Internet pojawił się w Polsce w 1991 roku. Początkowo wielu z nas korzystało z niego w kafejkach internetowych. Dopiero od 1996 roku większość z nas mogło korzystać z niego w zaciszu własnego domu. Początki były bardzo jednak trudne. Bardzo często połączenie było zrywane. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Już nie biegamy do kafejki internetowej, aby przez chwilę porozmawiać na czacie. Coraz częściej z Internetu korzystamy na smartfonach. Łatwy dostęp do sieci sprawił, że wiele osób zaczyna swój dzień od sprawdzenia czy na koncie facebookowym nie pojawiły się nowe posty lub od sprawdzenia poczty mailowej. Spróbujmy sobie wyobrazić, jak wyglądałoby nasze życie bez Internetu.

Trudniejsze rozwijanie i pielęgnowanie relacji z innymi

Komunikowanie się z innymi to czynność, do której Internet jest wykorzystywany naprawdę bardzo często. Do dyspozycji mamy nie tylko pocztę mailową, ale także komunikatory oraz portale społecznościowe. Warto pamiętać o tym, że wystarczy kilka kliknięć, aby odnowić relacje z osobami, z którymi przez lata nie utrzymywaliśmy stałego kontaktu. Po wymianie kilkunastu postów może uda się nam spotkać w realnym świecie. Internet wykorzystujemy również do kontaktów ze współpracownikami i przyjaciółmi. Gdyby nagle zniknął, utrudniłoby to rozwijanie i pielęgnowanie  relacji międzyludzkich. Z pewnością znów stracilibyśmy kontakt, który udało nam się ponownie nawiązać z pewnymi osobami.

Jak wyglądałoby życie bez Internetu?

Co z pracą?

Bardzo intensywnie już od kilka lat rozwija się praca zdalna czyli taka, która jest wykonywana za pośrednictwem Internetu. Powierzone nam przez pracodawcę obowiązki możemy wykonywać siedząc wygodnie w domu. To doskonałe rozwiązanie dla matek z dziećmi, które chcą być aktywne zawodowo i jednocześnie zajmować się dzieckiem. Gdyby nagle Internet przestał istnieć, wszystkie osoby, które pracują właśnie jako pracownicy zdalni, straciliby zatrudnienie. Wiele osób straciłoby podstawowe źródło dochodów, inni straciliby dodatkowe źródło utrzymania.

Możliwości Internetu są ogromne, trudno byłoby żyć bez niego.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz