Redakcja

Jak żyliśmy, gdy nie było Internetu?

Wiele osób w naszym kraju nie pamięta już czasów, gdy Internet w naszych domach nie istniał. Większość szczególnie młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez dostępu do sieci. Może warto sobie przypomnieć, jak żyliśmy, gdy stałe łącze było tylko marzeniem, a świat portali społecznościowych w ogóle nie istniał?

Internet tak naprawdę jest wynalazkiem, który w naszym kraju jest dostępny tak naprawdę od bardzo niedawna. Era Internetu w Polsce rozpoczęła się w roku 1991. Ale w naszych domach pojawił się on pięć lat później. To wtedy właśnie Telekomunikacja Polska wprowadziła anonimowy dostęp do sieci. Aby korzystać z Internetu niezbędny był specjalny modem. Korzystanie z Internetu w tym czasie nie było proste. Na nawiązanie połączenie trzeba było czekać czasem dość długo, do tego bardzo często dochodziło do jego zerwania. Były to jednak czasy, gdy poznawaliśmy jego możliwości, wysyłali pierwsze maile, rozmawialiśmy na czacie.

Jak żyliśmy, gdy nie było Internetu?

Komunikacja w czasach sprzed Internetu

Wyjątkowo często z Internetu korzystamy, aby komunikować się z innymi: nawiązywać, odnawiać i podtrzymywać relacje. Są osoby, które nawet uważają, że bez Internetu kontakt ze znajomymi czy rodziną w ogóle nie jest możliwy. Warto więc przypomnieć sobie, jak komunikacja z innymi wyglądała przed Internetem. Życie towarzyskie w tych czasach opierało nie między innymi na kontaktach telefonicznych. Do dyspozycji mieliśmy stojące niemal na każdym rogu ulicy, w każdym urzędzie budki telefoniczne. Szczęśliwcy mieli podłączone telefony stacjonarne. Ci, którzy takim telefonem nie dysponowali, gdy chcieli porozmawiać biegali do sąsiadów. Dzisiaj zamiast rozmowy, wybieramy czat.

Dostęp do informacji

Dzisiaj wiele osób korzysta z Internetu, aby szukać w nim informacji o bieżącej sytuacji w kraju czy na świecie. W czasach sprzed Internetu, wiadomości tych szukaliśmy w prasie czy TV. Wieczorne wydanie wiadomości gromadziło przed telewizorami mnóstwo osób. Chętniej niż dzisiaj kupowaliśmy gazety.

Jak widać bez Internetu radziliśmy sobie doskonale.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *