Jaka może być pizza?

Jaka może być pizza?

Porady i informacje

Jaka może być pizza?Pizza to jedno z bardziej znanych dań kuchni włoskiej. Wśród Polaków nie brakuje jej miłośników, którzy z chęcią sięgną po nią przy każdej nadarzającej się okazji. Chcąc zjeść pizzę, nie musimy dzisiaj wychodzić z domu, ani nawet samodzielnie jej przygotowywać. Możemy postawić na zamówienie jej z dostawą pod wskazany adres. Co jednak warte podkreślenia, pizzy nie musimy dzisiaj zamawiać za pomocą telefonu. W zupełności wystarczy nam do tego Internet. To rozwiązanie bardzo wygodne. Zanim jednak zasiądziemy do komputera, zastanówmy się jaka może być zamówiona przez nas pizza.

Ciasto

Prawdziwa włoska pizza wcale nie musi być upieczona na cienkim cieście. Grubość ciasta uzależniona jest bowiem od regionu, w którym pizza powstaje. W Polsce przyrządza się ją jednak na ogół na cienkim cieście. Większość z nas jest przekonana, że im cieńsze ciasto, tym pizza lepsza. Czy to znaczy, że zwolennicy pizzy na grubym cieście nie mają u nas czego szukać? Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Sos

Dobra pizza pokryta jest cienką warstwą sosu pomidorowego. Powinien on być doprawiony czosnkiem i ziołami. Polskie pizzerie serwują pizzę najczęściej z dwoma sosami: pomidorowym oraz czosnkowym. Jeśli postawimy na dobrą pizzerię, możemy być pewni, że sosy będą prawdziwe: na bazie pomidorów bądź czosnku.

Mięso

Wielu miłośników pizzy nie wyobraża sobie tej potrawy bez mięsa. Najczęściej jemy pizzę z szynką bądź salami. Możemy pojawić się na niej również boczek oraz wiejska kiełbasa. Popularnym mięsnym dodatkiem do pizzy jest także kurczak, który doskonale komponuje się z ananasem, tworząc pizzę hawajską – jedną z bardziej lubianych. Jeśli ktoś nie lubi mięsa, a nie chce wybierać pizzy wegetariańskiej, może postawić na taką z owocami morza.

Warzywa

Nie ma pizzy bez warzyw. Do najczęściej wybieranych dodatków zalicza się cebulę, pieczarki, paprykę, kukurydzę. Do pizzy dodać można również pomidory, rukolę, niektórzy decydują się na dość trudny do zaakceptowania dla Włochów dodatek ogórka.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: