Redakcja

Jaskra – poważna choroba oczu

W tych czasach nasze oczy przez cały czas narażone są na negatywne czynniki. Kiedyś ludzie patrzyli w dal, a tym samym ich oczy akomodowały się w inny sposób i w inny sposób reagowały. Dzisiaj przez cały czas patrzymy na bliskie przedmioty, wpatrujemy się w ekrany komputerów, telewizorów, a to powoduje problemy z oczami.

Jaskra - poważna choroba oczuJaskra objawy daje na początku nieznaczące. Wydaje nam się, że nasze oczy szybciej się męczą, bardziej łzawią i kładziemy to na karb przemęczenia albo alergii. Po jakimś czasie okazuje się jednak, że zaczynamy widzieć przed oczami mroczki, nasze spojrzenie jest mętne, bolą nas oczy, w polu widzenia pojawiają się plamy albo kolorowe kółka. Objawy jaskry mogą być bardzo różne.

Sprawdź: jaskra objawy

W zależności od pacjenta, jeden poznaje od razu, że z jego oczami jest coś nie tak, u innego natomiast problem diagnozowany jest dopiero podczas wizyty u okulisty. Niestety w bardzo ciężkich przypadkach pojawiają się problemy typu nudności, wymioty, tak silne bóle głowy, że nie da się ich pokonać. Taka sytuacja może być dla nas alarmem, że z naszymi oczami jest naprawdę źle i musimy zacząć je szybko leczyć. W innych przypadkach nasze oczy atakują mniej inwazyjne problemy, np. jęczmień na powiece, który jest raczej defektem kosmetycznym. W przypadku jęczmienia największym problemem jest chyba estetyka i pogorszone samopoczucie.

Tak naprawdę z naszym okiem nie dzieje się nic złego, ale nie czujemy się dobrze mając taki problem i po prostu chcemy go usunąć. Leczenie jęczmienia jest znacznie prostsze, niż jaskry. Zazwyczaj odbywa się w trybie ambulatoryjnym i problem można usunąć już w czasie jednego zabiegu. W przypadku jaskry natomiast nie można czekać na nic, tylko jak najszybciej udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie, dzięki któremu będziemy mogli uniknąć powikłań. Nieleczona jaskra może bowiem przynieść nam wiele złego, a nawet doprowadzić do całkowitej utraty wzroku, co niestety będzie procesem, którego już w żaden sposób nie cofniemy. Jak mówią lekarze, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *