Karmienie piersią i kamienie żółciowe

Medycyna Porady i informacje

Karmienie piersią i kamienie żółciowe Najpowszechniejsza metoda leczenia kamieni żółciowych liczy sobie już niemalże 100 lat. Jeśli weźmiemy pod uwagę najnowsze odkrycia medyczne, to zdamy sobie sprawę z tego, że jest to wyjątkowo długi okres czasu, dlatego też cały czas trwają pracę nad tym, aby opracować nowocześniejsze i zarazem skuteczniejsze metody lecenia kamieni żółciowych.

Owa dosyć stara metoda polega po prostu na usunięciu całego woreczka żółciowego. W przypadku wielu pacjentów oznacza to znaczne zmiany w ich codziennej diecie, oraz ma wpływ także na normalne funkcjonowanie całego organizmu. W praktycznie każdym przypadku kamienie żółciowe leczenie powodują wiele różnego rodzaju problemów.

Rozpuszczanie kamieni żółciowych

Inną metodą na to, aby kamienie żółciowe rozpuszczanie usunąć jest właśnie próba ich skutecznego rozpuszczenia. W praktyce oznacza to, że możliwe jest usunięcie kamieni żółciowych bez konieczności przeprowadzania zabiegu operacyjnego. Oczywiście nie zawsze takie metody mogą być zastosowane. Ryzyko związane z rozpuszczaniem kamieni żółciowych jest podobne jak w przypadku kamieni nerkowych, mogą one po prostu zablokować drogi żółciowe. Ponieważ problemy z kamieniami żółciowymi mogą powodować problemy dodatkowe takie jak choroba układu krążenia czy też choroby układu krwionośnego to zrozumiałe jest, że należy podejmować jak najszybciej odpowiednie leczenie.

Chiński endoskop

Ostatnio pojawiła się dla chorych nowa nadzieja na szybkie przeprowadzenie zabiegu w postaci nowoczesnego, stworzonego przez chińskich naukowców specjalnego endoskopu. Jeśli chodzi na przykład o karmienie piersią problemy, to zwykle nie występują w tej materii jakiejkolwiek przeciwwskazania. Przeciwwskazaniem jeśli chodzi o karmienie piersią dieta mogą być niektóre choroby czy też infekcje, które mogą być niebezpieczne dla dziecka, dlatego też tymczasowo wskazane jest przerwanie karmienia piersią. Innym rodzajem problemów związanych z karmieniem piersią są problemy związane z ilością pokarmu. W takich sytuacjach oczywiście karmienie piersią jest niemożliwe. Problem ten najczęściej występuje u matek wcześniaków, ale pokarm powinien się pojawić u nich także po pewnym czasie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz