Kiedy paznokcie są słabe i łamliwe

Porady i informacje

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nawet jednak najdelikatniejsza skóra na nic się zda, jeśli paznokcie będą brzydkie, łamliwe i pokryte plamami. Na szczęście dzisiaj z takimi problemami można sobie skutecznie poradzić. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie suplementy, które naprawą nasze błędy w pielęgnacji i komponowaniu diety. Zobaczmy, co najlepiej sprawdzi się, jeśli chcemy uratować nasze paznokcie.

Kiedy paznokcie są słabe i łamliwe

Skuteczny lek na paznokcie uda się nam znaleźć, jeśli będziemy wiedzieć, jaka jest przyczyna naszych problemów. Za dobrą kondycję paznokci odpowiadają takie substancje, jak siarka, cynk, krzem oraz keratyna. Do tego niezbędne są wymiany z grupy B oraz witamina A. Tym, co dobrze wpływa na kondycję naszych paznokci są również kwasy tłuszczowe omega 3. Jeśli w naszej diecie znajduje się mało ryb morskich, razowego pieczywa, płatków owsianych, dobrej jakości oleju roślinnego, warzyw i owoców, możemy przypuszczać, że problemy z paznokciami są wynikiem niedoboru tych substancji. W takiej sytuacji należy szukać ich w suplementach diety.

W aptekach znaleźć można bez trudu suplementy, których formuła została opracowana właśnie z myślą o paznokciach. Wśród substancji, które się w nich znajdują wymienić należy krzem oraz skrzyp polny. Coraz częściej w aptekach pojawiają się preparaty, w których skrzyp polny zastępowany jest wyciągiem z bambusa. Okazuje się, że one również przynoszą naprawdę bardzo dobry efekt. Tym, co korzystnie wpłynie na nasze paznokcie i czego warto szukać w suplementach diety mających poprawić ich kondycję jest także ekstrakt z pokrzywy. W suplementach naprawdę dobrych znajdziemy witaminę A, B7 oraz E. W wielu preparatach znalazły się także cynk i wapń. Sprawiają one, że suplementy działają jeszcze skuteczniej. Warto dodać, że suplementy na paznokcie przyczyniają się również do poprawy kondycji włosów.

Wybór suplementów na paznokcie jest obecnie ogromny. Tym samym każdy znajdzie preparat idealnie wpisujący się w indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: