Kilka informacji o kredycie gotówkowym

Porady i informacje

Kredyty gotówkowe przeznaczone są dla osób fizycznych. Mogą go otrzymać wszystkie osoby, które mają odpowiednią zdolność kredytową oraz prostą i pozytywną historię spłaty wcześniejszych zadłużeń.

Kilka informacji o kredycie gotówkowym

Formalności związane z przyznaniem kredytu gotówkowego są stosunkowo proste, decyzja kredytowa zapada dość szybko. Pieniądze są na koncie z reguły drugiego dnia po podpisaniu umowy z bankiem. We wniosku kredytowym pada oczywiście pytanie o przeznaczenie kredytu, ale w przypadku kredytu gotówkowego odpowiedź na to pytanie nie ma większego wpływu na decyzję banku. W przypadku tego kredytu środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, bank nie będzie tego kontrolował. Kredyt gotówkowy spłaca się w ratach płaconych co miesiąc. Informacja o ich wysokości oraz termin, w którym powinny znaleźć się na koncie banku zostanie podana w umowie; pod jej podpisaniu zostanie sporządzony także harmonogram spłat kredytu. Każda rata składa się z odsetek i prowizji. Może się na nią złożyć również cena ubezpieczenia kredytu – ubezpieczenie kredytu staje się coraz bardziej popularną formą jego zabezpieczenia. Decydując się na ubezpieczenie kredytu, kredytobiorcy nie muszą kupować tego zaproponowanego przez bank. Mogą wykupić ubezpieczenie w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym i tylko przedstawić dowód jego wykupienia.

Odsetki stanowią największą część raty kredytu gotówkowego. Na ich wysokość wpływa wysokość oprocentowania nominalnego w dniu podpisywania z bankiem umowy kredytowej. Osoby, które chciałyby obniżyć koszt zaciąganego przez siebie kredytu, powinny zdecydować się na krótki okres kredytowania. Koszt kredytu staje się tym większy, im bardziej wydłuża się okres kredytowania. Większość osób, które bierze kredyt gotówkowy woli jednak spłacać kredyt dłużej, ale płacić niższe, mniej obciążające domowy budżet raty. Wchodząca w skład raty prowizja może zostać naliczona przez bank w bardzo różnej wysokości. Coraz częściej można znaleźć oferty z prowizją 0 %. Maksymalna wysokość prowizji nie przekracza 5 %.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz