Redakcja

Kilka słów na temat szminki

Kilka słów na temat szminkiPomadka to jeden z najczęściej używanych kolorowych kosmetyków. Jak wybrać jej kolor? W jaki sposób ją aplikować, aby była trwała?

 

Wybieramy kolor szminki

Znalezienie odpowiedniego koloru pomadki nie jest proste. Warto jednak na zakupach kierować się zasadą: panie, które mają jasną cerę powinny szukać wśród zimnych odcieni szminek, te z cerą oliwkową – mogą wybierać wśród odcieni ciepłych. Chłodne odcienie sprawdzają się przy zębach, które nie są idealnie białe. Błędem, które popełnia wiele kobiet szukających nowej pomadki, jest testowanie koloru na nadgarstku. To błąd, gdyż skóra nadgarstka ma inny odcień niż wargi. Warto też pamiętać, aby nie sprawdzać kolory szminki smarując usta testerem (to niehigieniczne). Opuszka palca ma kolor bardzo mocno zbliżony do koloru ust, dlatego też szminkę testujemy nanosząc ją właśnie na palec.

Jaką szminkę wybrać?

Pomadki w sztyfcie należą do tych, które wybiera większość kobiet. Ale oprócz tych tradycyjnych pomadek do wyboru są także i takie, które przypominają grubą kredkę. Stosunkową nowością są także szminki, które przypominają flamaster. Mają one dwie końcówki: jedną można wykorzystać do nawilżenia ust, druga jest koloryzująca.

Jak nakładać pomadkę?

Tradycyjna aplikacja szminki sztyftem jest bardzo szybka. Jest to jednak sposób, który sprawia, że pomadka bardzo szybko znika z ust. Dlatego też, gdy chcemy, aby szminka była trwała, warto aplikować ją przy pomocy wąskiego pędzelka. Pędzelkiem można też nałożyć pomadkę bardzo precyzyjnie. Kosmetyk należy nabrać na pędzelek (w bardzo małej ilości), a następnie malować nim usta. Malowanie należy zacząć od brzegu ust i przesuwać pędzelek do środka. Ten sposób aplikacji sprawi, że pomadka nie zbierze się w kącikach warg. Szminkę można aplikować także przy pomocy serdecznego palca. Ten sposób aplikacji szczególnie dobrze sprawdza się, gdy szminka ma ciemny kolor. Przed aplikacją szminki warto usta pokryć podkładem lub bazą pod makijaż. Dzięki temu będzie się ona trzymać na ustach znacznie dłużej.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *