Kosmetyki chroniące przed smogiem

Kosmetyki chroniące przed smogiem

Artykuły Porady i informacje

Kosmetyki chroniące przed smogiemZima w mieście nie wpływa korzystnie na urodę, głównie za sprawą smogu. Na szczęście są już dostępne nowoczesne kosmetyki, które łagodzą niekorzystny wpływ smogu na cerę, przywracają jej blaski, a do tego nie są zbyt drogie.

 

Kosmetyki z serii anti-pollution

To preparaty przeznaczone głównie do stosowania na dzień. Ich receptura została opracowana w taki sposób, aby możliwie jak najskuteczniej chroniły skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Ich zadaniem jest ochron przed skóry przed stresem oksydacyjnym, które powoduje przebywanie na przemian w przegrzanych pomieszczeniach i chłodzie oraz smogiem. Wśród składników zawartych w tych kosmetykach są między innymi witaminy i wyciągi roślinne, które zwalczają wolne rodniki, a tym samym opóźniają proces starzenia się skóry. Wśród kosmetyków z serii anti-pollution są nie preparaty nawilżające, ale także płyny micelarne. Są to kosmetyki bardzo delikatne, każda kobieta znajdzie taki, który najlepiej odpowiada potrzebom jej cery. Przed przenikaniem cząsteczek smogu chronią cerą skoncentrowane preparaty mające formułę serum. Stosuje się je przed zrobieniem makijażu po wcześniejszym odświeżeniu cery jednym ze wspominanych wyżej preparatów. Dzięki kosmetykom z serii anti-pollution można cerę chronić przed smogiem przez cały dzień. W drogeriach dostępne są bowiem dotleniające skórę kremy pielęgnacyjne.

Demakijaż

Dzień spędzony w smogu niekorzystnie odbija się na kondycji cery. Dlatego też do demakijażu stworzone zostały kosmetyki (płyny, żele) z dodatkiem aktywnego węgla, który świetnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz oczywiście makijaż. Antyoksydacyjne działanie ma olejek z winogron. Warto dodać go do ulubionego balsamu do ciała, aby po kąpieli oczyścić i zregenerować także całe ciało.

Codzienną pielęgnację skóry anti-pollution można uzupełnić raz w tygodniu maseczkami z tej właśnie serii. Zawierają one morskie minerały, glinkę mineralną lub aktywny węgiel. Hitem wśród maseczek anti-pollution są regenerujące maski z biocelulozy.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz