Redakcja

Kosmetyki do zimowej pielęgnacji stóp

Kosmetyki do zimowej pielęgnacji stópZimą z uwagi na klimat musimy chodzić w zakrytych butach. Stopy wymagają więc bardzo starannej pielęgnacji. Zapobiegnie ona rogowaceniu i pękaniu naskórka.

 

Kosmetyki intensywnie nawilżające

Skóra na stopach produkuje małą ilość tłuszczów. Zimą stopy są więc przesuszone, efektem jest szybko grubiejący naskórek. Dlatego też do codziennej pielęgnacji stóp warto stosować tłuste i zmiękczające kremy. Dobry krem do zimowej pielęgnacji stóp powinien zawierać masło Shea (intensywnie nawilża skórę), oleje, kwasy AHA (przyspieszają złuszczanie naskórka, zapobiegają jego rogowaceniu), mocznik w wysokim stężeniu oraz glicerynę. Krem nakładamy na stopy wieczorem tuż przed położeniem się spać.

Kosmetyki zapobiegające poceniu się stóp

W zakrytych butach łatwiej jest o odparzenia. Sprzyja temu między innymi pocenie się stóp. Do tego ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi chorobotwórczych bakterii, łatwo więc można nabawić się grzybicy. Przed założeniem skarpetek lub rajstop warto spryskać stopy dezodorantem do stóp lub wmasować w nie antyperspirant. W kosmetykach zapobiegających poceniu się stóp znajdziemy między innymi olejek miętowy, wyciąg z szałwii lekarskiej i talk. Zapobiegają one zarówno poceniu się stóp jak i przykremu zapachowi. Z kolei tal pochłania wilgoć, kosmetyki do stóp zapobiegną także bolesnym otarciom.

Ochrona paznokci

Dbając o paznokcie należy nie tylko prawidłowo je obcinać (należy obcinać je prosto, zaokrąglone po bokach mogą wrastać), ale także odżywiać. Doskonale sprawdzają się odżywki w postaci lakieru. Zawarta w nich keratyna (białko, z którego zbudowane są nie tylko paznokcie, ale także włosy) zapobiegnie ich pękaniu. Jednocześnie uchroni paznokcie przed matowieniem i żółknięciem.

Zimą stopy wymagają większej pielęgnacji niż latem. Kosmetyki do pielęgnacji stóp zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu naskórka, co może prowadzić do jego pękania. Szczególnie na pęknięcia narażone są pięty. Tym problem oraz bolesnym otarciom i grzybicy można jednak zapobiec stosując odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz