Redakcja

Kosmetyki, które błyskawicznie poprawią wygląd

Kosmetyki, które błyskawicznie poprawią wyglądStres, nadmiar obowiązków, mało snu bardzo szybko odbijają się na wyglądzie naszej twarzy. Skóra staje się wiotka i poszarzała, pod oczami pojawiają się cienie. W awaryjnej sytuacji z pomocą przyjdą nam silnie działające kosmetyki.

 

Płatki pod oczy

Worki i cienie pod oczami dodają lat, są pierwszym sygnałem zmęczenia czy niedospania. Gdy chcemy się ich błyskawicznie pozbyć (na przykład przed wielkim wyjściem), sięgnijmy po płatki pod oczy. Dzięki temu, że mają one półokrągły kształt, będą idealnie przylegać do skóry. Są produkowane z hydrożelu albo specjalnej tkaniny, które zanurzane są w bardzo silnie skoncentrowanym serum. Najczęściej zawierają one peptydy, kwas hialuronowy, kolagen morski, witaminę C oraz roślinne ekstrakty. Aktywne składniki w płatkach wnikają w głąb skóry, intensywnie ją nawilżają i regenerują.

Maska bankietowa

Tym mianem określane są preparaty wygładzające, odżywiające, rozświetlające, liftingujące lub poprawiające koloryt cery. Kosmetyki te działają szybko i skutecznie, ale dają raczej krótkotrwały efekt. W awaryjnej sytuacji warto po nie sięgnąć, nie można jednak zapomnieć, że nie zastąpią one sumiennej i systematycznej pielęgnacji.

Serum liftingujące

Serum jest kosmetykiem, w którym stężenie aktywnych substancji jest bardzo wysokie. Są to zarówno witaminy jak i wyciągi z roślin. Dodatkowo dodawane są do tego preparatu składniki, które napinają skórę. Chętnie stosowane są spośród tych ostatnich składników polimery, które działają filmotwórczo. Na powierzchni naskórka tworzą one cienką warstwę, która napina i wygładza skórę. Efekt utrzymuje się przez kilka godzin.

Wszystkie z tych cudownie działających kosmetyków stosujemy po peelingu. Dzięki niemu skora będzie złuszczona i odświeżona, otworzy się na aktywne składniki serum, płatków pod oczy czy maseczki. Pamiętajmy, że kosmetyki intensywnie działające są skuteczne tylko przez kilka godzin, nie zastępują codziennej pielęgnacji cery. Służą więc jedynie szybkiej poprawie wyglądu w awaryjnych sytuacjach.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *