Redakcja

Kosmetyki, które utrwalą makijaż

Nazywane są kosmetykami typu long-lasting. Często nazywa się je również fikserami. Za ich sprawą makijaż w nienagannym stanie przetrwa wiele godzin. Jakie kosmetyki utrwalające makijaż można wybrać? Jak się je stosuje?

Baza pod cienie

Kosmetyki, które utrwalą makijaż

To kosmetyk, który zapobiega ich osypywaniu się. Ma konsystencję nietłustego, delikatnego kremu. Baza pod cienie jest na powiekach niewidoczna; dzięki niej cienie do powiek stają się wodoodporne, ich kolory stają się bardziej wyraziste, kosmetyk nie gromadzi się w załamaniu powieki i nie obsypuje się pod oczami.

Puder fiksujący

Ma postać miałkiego proszku w białym kolorze. Zawiera dużą ilość krzemionki, dzięki temu absorbuje nadmiar sebum. W efekcie puder fiksujący skutecznie matuje zarówno mieszaną jak i tłustą cerę. Zaaplikowany na zwykły fluid zamienia go w taki, który staje się odporny na ścieranie i wodę. Dzięki temu fluid utrzymuje się na skórze od 12 do 18 godzin. Puder fiksujący jest transparentny, a więc jest na twarzy niewidoczny. Aby utrwalić wklepany wcześniej podkład wystarczy nabrać odrobinę pudru na szeroki pędzel, strzepnąć nadmiar i nanieść na twarz kolistymi ruchami.

Baza pod podkład

Ma konsystencje żelowo-kremowej, lekkiej emulsji. Pokrywa ona skórę cienką błonką. Kosmetyk tuszuje mankamenty, działa jak lifting. Dzięki bazie podkład rozprowadza się łatwiej, w efekcie przylega on do skóry lepiej. Do wyboru mamy bardzo różne bazy, na przykład dojrzałe kobiety mogą wybrać rozświetlającą. Na wieczorne wyjście dobrze sprawdza się silikonowa. Bardzo rozprowadzamy bardzo starannie na całej twarzy cieniutką warstwą. Następnie nakładamy podkład dopasowany do typu cery.

Mgiełka utrwalająca makijaż

To specjalna woda w sprayu, którą nanosi się na umalowaną, zmatowioną pudrem twarz. Powłoka, którą tworzy mgiełka jest niewidoczna na twarzy. Utrwalony nią makijaż jest odporny na pot, wodę i ścieranie się. Fix make-up spryskuje się twarz z odległości 40 centymetrów. Dzięki temu mgiełka osiądzie na twarzy, ale twarz nie będzie mokra tylko pozostanie sucha.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *