Kredyt gotówkowy od banku

Artykuły

Kredyt gotówkowy od banku

Dodatkowy zastrzyk gotówki może nam być potrzebny w wielu sytuacjach. Jedną z możliwości zasilenia domowego budżetu jest kredyt gotówkowy.

Gotówkę w formie kredytu gotówkowego może otrzymać praktycznie każdy, kto może udokumentować swoje dochody. Można być zatrudnionym na umowę o pracę, emerytem, pobierać rentę lub prowadzić własną firmę. W niektórych bankach można otrzymać kredyt gotówkowy pracując na umowę o dzieło lub umowę zlecenia. Potrzebna jest także zdolność kredytowa.

Ile możemy pożyczyć – to często zadawane pytanie przez osoby zainteresowane kredytem gotówkowym

Wysokość kredytu zależy nie tylko od osiąganych dochodów, ale także od ich źródła. Oczywiście osoby, które zarabiają dużo, które pracują na umowę o pracę, mogą liczyć na wyższy kredyt. Kredytów gotówkowych udzielają wszystkie banki, kuszą więc klientów bardzo uproszczonymi formalnościami. Osoby, które biorą kredyt w banku, w którym mają konto osobiste nie muszą do wniosku dołączać zaświadczenia o zarobkach. Jest ono wymagane tylko od osób, które w danym banku takiego konta nie mają. Wszyscy muszą jednak posiadać dokument tożsamości – najlepiej dowód osobisty.

Pieniądze na konto są przez bank przelewane bardzo szybko, czasem nawet w dniu, w którym został złożony wniosek kredytowy

Jeszcze kilka lat temu, aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy trzeba było osobiście udać się do placówki banku. Dzisiaj nie jest to konieczne, wniosek można złożyć przez internet. Nie zmieniło się przeznaczenie kredytu gotówkowego. Nadal środki, które pożyczy bank może wydać na dowolny cel: wymarzone wakacje, nowy telewizor, remont mieszkania. Pamiętaj, że musisz oddać bankowi pożyczoną kwotę plus odsetki. Dodatkowo zapłacisz także prowizję. Może ona zostać doliczona do rat kredytu. Być może bank zażąda również wykupienia ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy można otrzymać bardzo szybko. Wniosek o kredyt można złożyć w każdym banku, a pieniądze wydać na wybrany przez siebie cel. Zanim jednak podpiszemy umowę z bankiem, zastanówmy się czy poradzimy sobie bez kredytu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz