Kredyt gotówkowy: zanim podpiszesz umowę

Porady i informacje

Kredyt gotówkowy to jeden z rodzajów kredytów, który może zostać udzielony przez bank. Już kilka lat temu banki bardzo mocno uprościły procedurę jego udzielania. A wraz z rozwojem bankowości elektronicznej, wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego można składać przez internet. Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt gotówkowy, aby warunki jego udzielenia były bardzo korzystne? Jak szukać, aby znaleźć tani kredyt?

Szukając kredytu na korzystnych warunkach w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się wysokością oprocentowania. Najszybciej porównanym oprocentowanie kredytów gotówkowych w różnych bankach korzystając z porównywarek kredytów, które dostępne są w internecie. W zależności od porównywarki w jednym miejscu porównamy oferty przynajmniej kilku największych banków.

Kredyt gotówkowy: zanim podpiszesz umowę

Oprocentowanie kredytu to tylko jeden element, nie tylko on więc decyduje o tym, czy znaleziona przez nas oferta jest rzeczywiście najbardziej atrakcyjna. Porównując propozycje różnych banków musimy jeszcze zwrócić uwagę na wysokość pobieranej przez nie prowizji. Kredyt „prowizja 0%” nie musi być w rzeczywistości tani; nie pobierając prowizji, bank może podnieść oprocentowanie.

Rozmawiając o kosztach kredytu gotówkowego nie możemy zapomnieć również o tym, że spora liczba banków pobiera dzisiaj opłatę przygotowawczą. Najprawdopodobniej będziemy musieli wykupić także ubezpieczenie. Są to koszty, o których nie możemy zapomnieć. Wysokość tych kosztów bank musi podać nam wcześniej; wskaźnikiem, który nam to wyjaśni jest RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest ona wyrażona podobnie jak oprocentowanie procentowo. Im liczba ta jest większa, tym koszt kredytu jest wyższy. Znając RRSO możemy raz jeszcze skorzystać z porównywarki kredytów; dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy kredyt, który będzie dla nas bardzo korzystny czyli po prostu tani.

Kredyt gotówkowy ma wiele zalet; do największych należy to, że może zostać przeznaczony na dowolny cel. Kolejna zaleta: proste formalności.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz