Kredyt samochodowy: garść informacji

Porady i informacje

Prawie każdy bank ma w swojej oferty kredyty celowe, które przyznawane są na realizację określonych celów. Wśród nich znajdują się między innymi kredyty samochodowe. Jak sama nazwa wskazuje, pieniądze pochodzące z takiego kredytu można przeznaczyć na zakup samochodu. Poznajmy kredyt samochodowy nieco bliżej.

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy: garść informacji

Wiele osób sądzi, że kredyt samochodowy przeznaczony jest wyłącznie na zakup samochodu. Jak się okazuje, pieniądze z kredytu samochodowego można przeznaczyć również na kupno:

-motocykla;

-kampera;

-skutera;

-quada;

-traktora;

-przyczepy.

Wiele banków pozwala na przeznaczenie pieniędzy pozyskanych z kredytu samochodowego również na zakup maszyn budowlanych oraz łodzi motorowych. Co ważne, kredyt samochodowy pozwala na zakup zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

Rodzaje kredytów samochodowych

Mówiąc o kredytach samochodowych, koniecznie trzeba wskazać ich podstawowe rodzaje. Obecnie w ofercie banków znajdziemy kredyty samochodowe:

-standardowe;

-jednoratalne;

-balonowe.

Kredyty standardowe spłacane są w ramach comiesięcznych rat, które ujmują zarówno pożyczone pieniądze, jak i naliczane odsetki. Okres kredytowania jest bardzo precyzyjnie określony w umowie kredytowej. W przypadku kredytu jednoratalnego konieczne jest wniesienie wkładu własnego. Drugą część uiszcza bank. My oddajemy pieniądze do banku po określonym czasie, wpłacając jedną ratę. Plusem takich kredytów jest to, że oprocentowanie w ich przypadku jest bardzo niskie. Kredyty balonowe polegają na spłacie niskich rat, które obejmują część wartości samochodu. Ostatnia rata spłacana jest jednorazowo. Na ogół w niskich ratach ujmuje się około osiemdziesięciu procent wartości pojazdu. Zanim zdecydujemy się na któryś z kredytów warto poradzić się doradcy finansowego. Pozwoli to poznać wady i zalety płynące z każdego rozwiązania i wybrać taki kredyt, który najlepiej będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Wiele osób nie stać na to, aby kupić samochód za gotówkę. Rozwiązaniem jest na szczęście kredyt samochodowy.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz