Lakier do paznokci: co dzisiaj znajdziemy w sklepach?

Porady i informacje

Dla wielu kobiet malowanie paznokci jest absolutną podstawą. Pomalowane paznokcie sprawiają, że dłonie prezentują się zdecydowanie lepiej. Obecnie producenci oferują niezwykle szeroki wybór lakierów do paznokci, które mają różne właściwości. Zobaczmy w związku z tym, co znajdziemy na sklepowych półkach.

Po co sięgamy po lakier do paznokci?

Lakier do paznokci: co dzisiaj znajdziemy w sklepach?

Lakiery do paznokci, które dzisiaj dostępne są w sprzedaży pełnią wiele funkcji. Ich podstawową rolą jest oczywiście nadanie paznokciom określonego koloru. To właśnie dlatego większość kobiet decyduje się sięgnąć po lakier do paznokci. Pomalowane paznokcie sprawiają, że dłonie prezentują się zdecydowanie lepiej, lakier dopełnia stylizacji, jest również sposobem na podkreślenie własnej osobowości. Podkreślić należy, że lakiery do paznokci, które produkowane są dzisiaj mają bardzo dobry skład. W efekcie ich stosowanie nie przyczynia się tak bardzo do pogorszenia kondycji paznokci. Dostępne są dzisiaj lakiery, które wzmacniają płytkę i stanowią doskonałą ochronę przed złamaniami.

Matowe lakiery do paznokci

W ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Powłoka, którą tworzą na paznokciach pozbawiona jest w ogóle połysku. Cechą charakterystyczną matowych lakierów do paznokci jest bardzo dobre krycie. W wielu wypadkach już jedna warstwa daje naprawdę dobry efekt. Lakier matowy świetnie sprawdza się jako tło dla rozmaitych malunków na paznokciach i przeróżnych kryształków czy innych błyszczących elementów.

Pękające lakiery do paznokci

Kilka lat temu były ogromnym hitem. Dzisiaj nie cieszą się już tak dużą popularnością, ale ciągle nie brakuje kobiet, które chętnie malują paznokcie właśnie takimi lakierami. Aby uzyskać ciekawy efekt, taki lakier należy nałożyć na lakier w kontrastowym kolorze. Po kilku minutach lakier zaczyna pękać, tworząc na powierzchni paznokci interesujące wzory. Jest to w związku z tym świetny wybór dla tych kobiet, które lubią mieć paznokcie inne niż klasyczne.

Hybrydowe lakiery do paznokci

To idealny lakier dla wszystkich kobiet, które nie mają czasu na to, aby paznokcie malować co kilka dni. Tworzona powłoka utwardzana jest specjalną lampą.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: