Redakcja

Leki na migrenę

Silne, uporczywe bóle głowy to może być migrena. Leczenie migreny nie jest proste, gdyż każdej osobie pomagają inne leki. Nie warto jednak się poddawać, trzeba szukać skutecznego leku do skutku.

Leki bez recepty

Leki na migrenę

Gdy bóle nie są jeszcze bardzo silne, można sobie pomóc sięgając po ogólnodostępne leki przeciwbólowe bez recepty. Najbardziej skuteczne w przypadku migreny okazują się preparaty przeciwbólowe należąc do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Są to leki, w których substancją aktywną może być na przykład naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen. Lek skuteczny każda osoba musi dobrać sobie sama, każdej osobie cierpiącej na migrenę pomaga bowiem inny lek. Są osoby, które nie reagują na leki, w których jest tylko jedna substancją przeciwbólowa. Osoby te sięgają więc po preparaty, które są kombinacją przynajmniej dwóch różnych substancji przeciwbólowych. Osoby, które od dawna zmagają się z migreną wiedzą, że bardzo ważny jest moment zażycia leku przeciwbólowego. Tabletkę należy zażyć od razu, gdy pojawią się pierwsze objawy migreny; gdy ból jest już silny, leki z grupy NLPZ nie zadziałają.

Leki na receptę

Neurolodzy są dzisiaj w stanie pomóc osobom cierpiącym na migrenę. Mają do swojej dyspozycji szereg preparatów należących do tak zwanych tryptanów. Są to silne leki przeciwbólowe, które znoszą ból u znacznej liczby osób cierpiących na migrenę. Dodatkowo likwidują one objawy, które towarzyszą migrenie: światłowstręt, nudności, wymioty.

Inne metody leczenia migreny

Nie u wszystkich osób z uwagi na skutki uboczne mogą być stosowane tryptany, do tego jak wspomnieliśmy, nie pomagają one wszystkim osobom, u których została stwierdzona migrena. W leczeniu migreny u tych osób mogą zostać zastosowane zastrzyki z toksyny botulinowej. Zastrzyki z botoksu i części pacjentów znoszą ból całkowicie, u innych znacznie go łagodzą. Zastrzyki z toksyny botulinowej pomagają na kilka miesięcy, gdy przestają działać, można je powtórzyć. Niestety, pacjenci płacą za nie z własnej kieszeni.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *