Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Medycyna

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkoweW swojej domowej apteczce powinniśmy mieć leki przeciwgorączkowe ale też i przeciwbólowe. Leki te łączy to, że są one nie tylko dostępne bez recepty, ale też nie wiemy kiedy mogą się one nam tak naprawdę przydać. Bardzo silna gorączka pojawić może się nagle przy zwykłym przeziębieniu.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że gorączka może być bardzo groźna nie tylko dla naszego zdrowia, ale też i życia, dlatego też powinno się mieć zawsze pod ręką takie leki. Jest to jeden z najlepszych sposobów na szybkie zbicie wysokiej temperatury, jeśli się w przypadku gorączki pojawi.

Przeziębienie

Na ogół przy przeziębieniu jednak gorączka nie jest na tyle wysoka aby można było mówić o prawdziwym niebezpieczeństwie, dlatego też wystarczyć powinny zwyczajne leki, które stosuje się na przeziębienie. Są to oczywiście leki bez recepty, które bez trudu kupimy w aptece. Termin ich przydatności jest długi tak więc przydać mogą się one nie w jednym a nawet w kilku sezonach jesienno zimowych, jeśli z nich oczywiście nie skorzystamy. Podobnie jest z lekami przeciwbólowymi, które mogą leżeć w naszej domowej apteczce przez dosyć długi czas. Takie leki stosujemy na typowe ból pleców lub też ból nóg. Nie mają one poważniejszych działań ubocznych, o ile przyjmuje się je zgodnie z zaleceniami producenta czy też lekarza, który znając dokładnie konkretny przypadek przepisać może inną niż zalecana przez producenta leku dawkę, która będzie najwłaściwsza dla samego pacjenta.

Odpowiednie dawkowanie

Dotyczy to sytuacji gdy przez silne bóle mięśni należy chwilowo zwiększyć dawkę. Przyjmowanie takich leków nawet przez dłuższy czas nie jest groźne dla pacjenta, o ile nie przekracza on dopuszczalnych dawek leków, ale nie każdy może niestety przyjmować leki przeciwbólowe, dotyczy to na przykład dzieci i co za tym idzie kobiet w ciąży. W ciąży nie powinno przyjmować się zwykłych leków przeciwbólowych gdyż mogą być one niebezpieczne dla nie narodzonego jeszcze dziecka. Tak więc zwykły ból głowy w ciąży lepiej jest zwalczyć domowymi metodami lub go po prostu przeczekać, a w razie wyjątkowo silnego bólu skorzystać powinno się z leków dedykowanych specjalnie kobietom w ciąży.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: