Redakcja

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn?

Oferowany przez firmy deweloperskie wynajem magazynów cieszy się sporym zainteresowaniem wśród firm działających w branży logistycznej, ze szczególnym uwzględnieniem firm transportowych oraz kurierskich, nierzadko są to przedsiębiorstwa, które wynajmują powierzchnię magazynową na czas określony, głównie ze względu na planowaną zmianę siedziby firmy.


Na rynku można znaleźć wiele ofert wynajmu magazynów, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Są jednak elementy, które należy uwzględnić planując wynajem magazynu.

Umowa najmu – obligatoryjny dokument

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że wynajem magazynów to rozwiązanie korzystniejsze niż budowa własnego obiektu magazynowego, zwłaszcza w sytuacji, gdy potencjalny inwestor nie posiada odpowiednich gruntów. Rozwiązanie to sprawdza się także w przypadku firm mobilnych, które w bliższej lub dalszej przyszłości planują zmianę lokalizacji siedziby głównej oraz magazynów.

Warto pamiętać, że każdy najemca ma możliwość negocjowania warunków umowy z wynajmującym, należy to jednak zrobić przed podpisaniem dokumentu. W praktyce oznacza to, że konieczne jest szczegółowe przeanalizowanie zapisów umowy, z jednoczesnym uwzględnieniem własnych potrzeb i oczekiwań.

Wymagania

Jak wiadomo, każdy najemca ma określone potrzeby i oczekiwania w zakresie magazynu – np. w przypadku firm transportowych jest to odpowiednia przestrzeń oraz wysokość magazynu, nierzadko niezbędne są także specjalne podjazdy lub strefa odbioru towarów, firmy kurierskie z kolei oczekują rozwiązań, które umożliwią bezpieczne przechowywanie przesyłek.

Umowa to dokument obligatoryjny dla obu stron, dlatego też powinna być ona przejrzysta i napisana zrozumiałym językiem, dokument powinien zawierać informacje dotyczące opłat, jak również praw i obowiązków najemcy oraz właściciela.

Wśród korzyści, jakie gwarantuje wynajem magazynów, jest komfort użytkowania, wynikający z braku konieczności uiszczania opłat przez najemcę za usterki stanowiące wynik użytkowania – o utrzymanie obiektu w należytym stanie powinien zadbać przede wszystkim właściciel obiektu.

Magazyny w Mazowieckim – https://www.warehouses.pl/pl/magazyny/do-wynajecia/wojewodztwo/mazowieckie

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *