Redakcja

Najlepszy podkład – jak wybrać odpowiedni odcień?

Producenci kosmetyków oferują bardzo duży wybór fluidów. Wiele pań stosuje ten kosmetyk, ponieważ chce zmienić koloryt swojej cery. Warto jednak pamiętać, że fluid kryjący ma za zadanie wyrównać odcień cery, lekko ją wygładzić i stworzyć piękną bazę pod makijaż. Powinien jednak być dobrany stosownie do typu cery, jej potrzeb oraz tonacji.

Panie, które mają jasną karnację mogą sięgnąć po bronzer. W zatuszowaniu wyprysków czy pękających naczynek pomoże zaś korektor. Zadania fluidu są inne.

Podkład w sztyfcie

W sklepach znajdziemy podkłady w sztyftach i płynach oraz w postaci emulsji. Emulsje są zwykle nawilżające, zaś postać płynów i sztyftu przybierają podkłady tłuste (nie sprawdzą się one do cery mieszanej i tłustej).
Najlepszy podkład powinien zawierać składniki odżywcze, delikatnie nawilżać skórę i wtapiać się w cerę. Idealnie dobrany fluid ma dokładnie taki sam odcień, jak skóry na twarzy. Tylko w ten sposób makijaż nie stworzy sztucznego efektu przypominającego maskę. Na skórę o ciepłej tonacji warto nakładać podkład kryjący w odcieniu złotego brązu. Sprawdzą się także różne odcienie pomarańczowego i żółtego. Do cery o zimnej tonacji idealnie pasują fluidy w kolorze brunatnych brązów. Można wtedy sięgać także po beże. Jak ustalić tonację cery? Wystarczy przyłożyć do niej kolorowe kartki. Twarz, która lepiej prezentuje się na tle kartki różowej ma tonację zimną, a cera ciepła dobrze wygląda na tle kartki żółtej.

Dobierz fluid

Najlepszy podkład - jak wybrać odpowiedni odcień?Podczas dobierania nowego fluidu dla siebie, warto sprawdzić jego odcień na żuchwie lub tuż pod linią policzka. Dlatego na zakupy warto wybrać się bez makijażu. Wiele pań popełnia podstawowy błąd i sprawdza odcień fluidu na ręce – skóra dłoni ma inny odcień niż twarz, dlatego w ten sposób nie ocenimy, czy wybrany fluid kryjący będzie do nas pasował. Warto pamiętać, że zbyt ciemny podkład postarza. Dlatego lepiej sięgnąć po kosmetyk nieco jaśniejszy niż nasz naturalny kolor cery (o pół tonu). Kolor fluidu powinien pasować także do pory roku, ponieważ opalona twarz zmienia swój odcień.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz