Redakcja

Najpopularniejsze pytania dotyczące PMS

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, znany też jako PMS, przestaje być tematem tabu. Kobiety odkrywają, że jest to problem, z którym nie muszą zmagać się same, a nawet, że nie muszą godzić się na kilka koszmarnych dni powtarzających się co miesiąc. Warto więc zadać kilka dodatkowych pytań, które pozwolą zyskać jeszcze większą wiedzę na temat tego problemu.

Jak długo może trwać PMS?

Czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest kwestią indywidualną. U jednych kobiet dolegliwości pojawiają się na trzy lub pięć dni przed miesiączką, u innych zaś występują nawet z dziesięciodniowym wyprzedzeniem. Przypuszcza się, że różny czas trwania, podobnie jak i zróżnicowanie samych objawów, to konsekwencja zmian hormonalnych, jakie dokonują się w kobiecym organizmie.

Najpopularniejsze pytania dotyczące PMS

Co jest przyczyną PMS?

Żadna kobieta nie powinna dawać sobie wmówić, że za PMS odpowiada kobieca skłonność do histeryzowania albo potrzeba zwracania na siebie uwagi otoczenia. Takie przekonania są krzywdzące i nie mają wiele wspólnego ze stanem faktycznym. W rzeczywistości PMS jest po prostu nieprawidłową odpowiedzią kobiecego organizmu na zmiany hormonalne, które zachodzą w nim w czasie cyklu menstruacyjnego nawet, jeśli same zmiany są naturalne.

Czy PMS można leczyć?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to uciążliwy problem, nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie sobie z nim poradzić. Najlepiej porozmawiać o nim z ginekologiem i zastosować się do jego zaleceń. Niejednokrotnie już drobne zmiany w stylu życia sprawiają, że objawy PMS stają się choćby nieco łatwiejsze do zniesienia, bywa jednak i tak, że trzeba sięgnąć po rozwiązania farmakologiczne. Tu na szczególna uwagę zasługuje Castagnus – bezpieczny i skuteczny środek chwalony choćby dlatego, że jego stosowanie pozwala szybko dostrzec pierwsze pozytywne zmiany.

Czy aktywność fizyczna może nam zaszkodzić?

Nie ma takiego ryzyka. Przeciwnie, jest w stanie przynieść wiele korzyści relaksując, łagodząc dolegliwości bólowe i rozluźniając mięśnie, zdecydowanie nie warto jej więc unikać.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *