Redakcja

Nie tylko krem

Do pielęgnacji twarzy warto używać nie tylko kremu. Do wyboru mamy oczywiście kremy o różnym działaniu, ale także serum, maseczki i olejki. Oto kilka wskazówek, który z kosmetyków warto wybrać do pielęgnacji swojej cery.

Krem

Może mieć form emulsji, która zawiera składniki aktywne. Jakie? Zależy od rodzaju cery, do której krem jest przeznaczony. Do kremów dodawane są na przykład oleje, witaminy, woski, gliceryna, peptydy, kwas hialuronowy. Konsystencja i skład kremów na dzień i na noc jest różna; te drugie mają bardziej bogaty skład. Te pierwsze są lżejsze, ale powinny zawierać filtry UV.

Serum

Nie tylko krem

Spośród wszystkich kosmetyków wyróżnia się największym stężeniem aktywnych substancji. Ma konsystencję lżejszą od kremu, ale działa od niego bardziej intensywnie. Jeżeli stosujemy kremy z jednej linii sprawdzajmy, czy nie ma w niej także serum. Wtedy świetnie uzupełnimy pielęgnację. Jeśli mamy skórę w gorszej kondycji na przykład po chorobie, aplikujmy kosmetyk przez kilka dni z rzędu.

Olejek

Może to być olej otrzymany tylko z jednej rośliny, ale może to być także mieszanka z kilku roślin. Do wyboru mamy zarówno preparaty z dodatkiem naturalnych olejków, jak i czyste olejki. Olejek działa odmładzająco, jest przy tym bardziej łagodny niż kosmetyki anti-ageing. Jeśli należymy do grona osób, które nie lubią tłustego filmu, mamy do wyboru tak zwane olejki suche – nienatłuszczające. Olejek aplikujemy podobnie jak serum.

Maseczka

Jest bardzo skondensowanym kosmetykiem, który zawiera bardzo dużą ilość substancji aktywnych. Najczęściej ma bardzo gęstą kremową konsystencję, ale też mieć formę kompresu na twarz lub żelu. Maseczka w formie kremy wchłania się natychmiast po nałożeniu. Maseczka żelowa po aplikacji na twarz zastyga tworząc na cienką warstewkę. Maseczkę żelową ściągamy po czasie podanym w instrukcji, kremową zmywamy lub ścieramy wacikiem po upływie 10-15 minut. Nawilżającą możemy pozostawić do całkowitego wchłonięcia się. Maseczki nie nakładamy na usta, omijamy również oczy. Stosujemy raz w tygodniu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *