Redakcja

O eksperymencie Paula Millera

Paul Miller to bloger i dziennikarz, który zajmuje się gadżetami serwisu The Verge. Na rok czasu postanowił zniknąć z Internetu. Decyzja miała być dosłowna. Przez 12 miesięcy Paul Miller miał nie surfować w sieci, sprawdzać konta na Facebooku, odbierać i wysyłać maili, kontaktować się za pośrednictwem Skype. Przed rozpoczęciem swojego eksperymentu, Miller obiecał również, że zamieni smartfona na prosty telefon komórkowy. Zapowiedziany przez niego eksperyment wzbudził ogromną ciekawość – Miller spędzał w internecie mnóstwo czasu, nawet 12 godzin dziennie. Jak wyglądało jego życie bez Internetu?

Motywy, dla których Miller zdecydował się żyć bez Internetu

Jak sam mówił przed rozpoczęciem eksperymentu, zdecydował się nie korzystać przez rok z Internetu, aby przekonać się, czy jest to wynalazek niezbędny. Zamierzał spojrzeć na Internet z dystansem. Chciał też sprawdzić, w jakich obszarach życia Internet jest jednak niezbędny. Rok bez sieci oznaczał dla Millera 12 miesięcy bez korzystania z radia internetowego, bez bankowości elektronicznej i bez grania w ulubioną grę z kolegą ze szkolnych lat. Rok bez Internetu oznaczał także, że Miller musiał zacząć pracować inaczej niż dotychczas. W dalszym ciągu blogował, ale tekstów na bloga nie wrzucał osobiście.

O eksperymencie Paula Millera

Świat bez Internetu nie jest bardziej różowy

W artykułach, które Miller napisał po zakończeniu swojego eksperymentu możemy przeczytać, że świat bez Internetu wcale nie staje się bardziej kolorowy, a ludzie nie stają się lepsi. W artykułach opisujących swój rok bez Internetu Miller wskazuje na ogromną frustrację – pomylił się myśląc, że bez Internetu będzie doskonale. Zamiast zamieszczać nowe posty na Facebooku, Miller zamierzał czytać książki i oglądać wartościowe filmy. W rzeczywistości 12 miesięcy przeciekło mu przez palce. W ciągu tych 12 miesięcy leżał przede wszystkim na kanapie. Z wielkich planów Paula Millera nie zostało zrealizowane w zasadzie nic. Jego eksperyment pokazał jednak, że brak Internetu w XXI wieku bardzo mocno utrudnia życie.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *