O formach maseczek

Porady i informacje

Mogą mieć postać kompresu na twarz, żelu lub kremu. Maseczki należy oczywiście dobierać do rodzaju i potrzeb cery, ale warto także zwracać uwagę na ich formę – nie każda musi nam odpowiadać. Gdy zdecydujemy się na konkretną maseczkę, przygotujmy skórą na przycięcie zawartych w niej składników, oczyszczając ją peelingiem.

Peel off

O formach maseczek

Preparaty tego typu rozpuszczają martwy naskórek, zwężają pory i przywracają skórze napięcie. Maseczki peel off mają konsystencję gęstego żelu. Aplikujemy je cienką warstwą i czekamy aż zastygnie. Po zastygnięciu zrywamy z twarzy razem z martwym naskórkiem i zanieczyszczeniami. Potem przecieramy skórę tonikiem i wklepujemy odpowiedni krem. Uwaga! Zrywanie maseczki z twarzy najlepiej zacznijmy od brody!

Kremowe

Są najbardziej popularne. W tej kategorii znalazła się największa ilość maseczek odżywczych, łagodzących, nawilżających, przeciwstarzeniowych. Maseczki o konsystencji kremu nakładamy równomiernie, a po czasie zaleconym przez producenta pozostałości usuwamy wacikiem lub zmywamy. Niektóre z maseczek – przede wszystkim będą to maseczki nawilżające – możemy pozostawić na skórze aż do wchłonięcia.

Kompresy

Ten rodzaj maseczek to najczęściej płat tworzywa, który przypomina używaną przez krawców flizelinę. Maseczka kompres ma kształt twarzy. Ma wycięte na oczy, usta i nos otwory; jest nasączona pielęgnacyjnym kosmetykiem. Maskę kompres nakładamy na twarz i wygładzamy tak, aby pod spodem nie pozostały pęcherzyki powietrza. Kompres zdejmujemy po czasie zalecanym w instrukcji przez producenta.

Z glinką

Najwygodniejsza jest gotowa maseczka z glinką, ale możemy też kupić glinkę w czystej postaci i zrobić maseczkę same. Wystarczy glinkę zmieszać z taką ilością wody, aby powstała gęsta papka. Kosmetyk po rozsmarowaniu na twarzy utworzy skorupkę, zmywamy ją po 15-20 minutach.

Niezależnie od tego, jaką formę maseczki wybierzemy pamiętajmy, aby nakładając ją ominąć okolice oczu i usta. Najlepsze efekty dają maseczki, gdy stosowana są przynajmniej raz w tygodniu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz