O kosmetykach typu slow age

O kosmetykach typu slow age

Artykuły Porady i informacje

O kosmetykach typu slow ageMłodzieńczy wygląd to marzenie każdej kobiety. U wielu kobiet oznaki starzenia się – zmarszczki – pojawiają się jednak dość szybko. Na rynku kosmetycznym pojawiły się kosmetyki slow age. Co warto o niech wiedzieć?

Kosmetyki slow age można stosować w każdym wieku. Są to kosmetyki najnowszej generacji, których działanie jest wielokierunkowe. Stosując je można opóźnić pojawianie się zmarszczek na każdym etapie: począwszy od niewielkich linii, poprzez przebarwienia i plamy, aż po zmarszczki. Kosmetyki te są skuteczne także, gdy skóra wraz z wiekiem traci jędrność.

Składnikiem chętnie wykorzystywanym w kosmetykach slow age jest wyciąg z korzenia Balkaliny. To roślina, która przez stulecia była wykorzystywana w chińskiej medycynie ludowej. Wyciąg z korzenia tej rośliny działa bardzo korzystnie na skórę: neutralizuje negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza i promieniowania UV. Ma także działanie przeciwzapalne.

Wśród kosmetyków typu slow age znaleźć można także wegańskie masło (nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego) przeznaczone do pielęgnacji ciała. W jego składzie znaleźć można między innymi masło buriti. Jest ono bardzo bogate w olejki i naturalny beta-karoten. Stosowane do pielęgnacji ciała bardzo mocno ją nawilża. Do tego działa na skórę kojąco, ma również działania antyoksydacyjne. Dodatkowo wspiera odnowę komórek, z których zbudowana jest skóra.

Tworząc kosmetyki slow age oparto się na doświadczeniach Azjatek, które bardzo długo zachowują promienny i młodzieńczy wygląd. Dzisiaj także Europejki mogą zapewnić sobie młody wygląd korzystając z kosmetyków slow age. Kosmetykami tymi można zastąpić znane już od dawna preparaty anti-age. Działają wielokierunkowo, pomagają bardzo skutecznie zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Z uwagi na szczególnie silne właściwości nawilżające, są polecane do pielęgnacji cery i ciała w okresie zimy. Niektóre z kosmetyków slow age można dostać w dobrych drogeriach, inne są dostępne wyłącznie w aptekach. Produkowane są także przez polskich producentów.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: