O nowoczesnych podkładach

O nowoczesnych podkładach

Artykuły Porady i informacje

O nowoczesnych podkładachKażda kobieta chce mieć twarz bez skazy. Dlatego tak chętnie większość kobiet sięga pod podkład, który ukrywa niedoskonałości cery. Dzisiaj w sklepach dostępne są także podkłady, które uzupełniają działanie kosmetyków używanych przy różnych problemach z cerą.

 

Do cery trądzikowej

Warto w tym przypadku postawić na sypki podkład mineralny, który zmniejszy świecenie się skóry i ureguluje produkcję sebum. Do makijażu przy cerze trądzikowej nie powinno stosować się podkładu, który zatyka pory i wprawdzie tuszuje jej niedoskonałości, ale jednocześnie nadaje jej efekt maski. Nowoczesne podkłady przeznaczone do cery trądzikowej wzbogacone są tlenkiem cynku, który zmniejsza zmiany trądzikowe i matowi skórę oraz chroniącym skórę przed promieniami UVA i UVB tlenkiem tytanu. W składzie podkładu do cery trądzikowej znajdziemy także tlenek żelaza i mikę. Ten pierwszy składnik ma właściwości kryjące, drugi rozświetla cerę.

Do cery dojrzałej i suchej

W przypadku takiej cery podkład powinien mieć kremową konsystencję. Warto wybrać podkład, który nie tylko ją nawilży, ale także natłuści. Dzięki temu zmarszczki będą mniej widoczne. Dodatkowo powinien zawierać składniki ujędrniające i odmładzające. W podkładach do cery suchej i dojrzałej często spotykane składniki to: naturalne olejki, witamina E, kwas hialuronowy, retinol.

Do cery z przebarwieniami lub bliznami

Panie z taką cerą potrzebują podkładu, który nie tylko doskonale kryje, ale także nawilża. Jego konsystencja nie może być zbyt ciężka, gdyż trudno będzie nałożyć go cienką warstwą. Podkład nie powinien zatykać porów, skóra musi pod nim oddychać. Dodatkowo powinny znaleźć się w nim składniki, które będą hamowały powstanie przebarwień oraz składniki złuszczające. Konieczny jest również filtr SPF przynajmniej 25. Gdy przebarwienia i blizny są bardzo duże, należy wybrać podkład z filtrem SPF 50. Wśród składników idealnego podkładu powinien znaleźć się na przykład kwas salicylowy (działa delikatnie złuszczająco) oraz eperulina, która zapobiega powstawaniu nowych przebarwień.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz