O tabletkach na wypadanie włosów

O tabletkach na wypadanie włosów

Porady i informacje

O tabletkach na wypadanie włosówNadmierne wypadanie włosów spędza sen z powiek nie tylko kobietom, ale także mężczyznom. Czy wypadanie włosów można zahamować dostępnymi w aptekach lekami?

Dlaczego włosy zaczynają wypadać?

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. Często winne są choroby (na przykład nadczynność tarczycy) oraz burza hormonalna, którą kobiety przechodzą w okresie ciąży i menopauzy. Takę andropauza może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Inne przyczyny wypadania włosów to:

–    niedobór witamin (witaminy A, B7 i E) oraz minerałów (krzemu, cynku, żelaza);

–    stosowanie niektórych leków, w tym nadużywanie leków przeciwbólowych bez recepty;

–    inwazyjne zabiegi pielęgnacyjne, na przykład częste rozjaśnianie włosów;

–    stres.

 

Jak można powstrzymać wypadanie włosów?

Najpierw trzeba ustalić przyczyną wypadania włosów. Jeśli przyczyną jest na przykład nieleczona nadczynność tarczycy, koniecznie trzeba wykonać badanie poziomu hormonów tarczycy i podjąć leczenie u endokrynologa. Gdy poziom hormonów tarczycy zostanie ustabilizowany, kondycja włosów powinna ulec poprawie. W przypadku problemów z włosami wynikających z niedoboru witamin i minerałów warto sięgnąć po specjalne tabletki na włosy. W składzie tych tabletek znajduje się cynk, krzem, miedź i żelazo. Zwiększa się także liczba preparatów zawierających proteiny z osi, cholinę, drożdże czy biotynę. Z uwagi na przystępną cenę popularnością cieszą się także preparaty, których głównymi składnikami są wyciągi roślinne. Dla włosów szczególnie korzystny jest bogaty z krzem skrzyp polny oraz pokrzywa. Kuracji tabletkami mogą towarzyszyć domowe terapie stosowane od lat w celu wzmocnienia włosów. To między innymi picie naparów ze wspomnianych już ziół, ale też płukanki oraz wcierki. Do przygotowania domowej wcierki warto wykorzystać sok wyciśnięty z bogatej w witaminy (A, B, C) i sole mineralne (wapń, potas, żelazo) czarnej rzepy.

Domowe kuracje, czy leczenie tabletkami na włosy można kontynuować przez 3 miesiące. Gdy nie nastąpi poprawa kondycji włosów trzeba szukać pomocy u lekarza.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz