Redakcja

O udostępnianiu postów na Facebooku

Portale społecznościowe cieszą się ogromną popularnością. Wśród nich największą grupę użytkowników ma stworzony przez Marka Zuckerberga Facebook. Większość użytkowników tego portalu bardzo chętnie udostępnia różnego rodzaju posty. Zobaczmy, jakie treści udostępniamy najchętniej i dlaczego to robimy.

Dlaczego dany wpis udostępniamy, a inny nie?

Odkąd Facebook stał się dostępny dla wszystkich, prowadzono szereg badań nad tym, dlaczego jedne posty udostępniamy, a inne nie. Badania te pozwoliły stwierdzić, że lubimy udostępniać te posty, które są:

  • użyteczne lub zabawne. Większość z nas udostępnia posty, które uważa za zabawne, aby wywołać uśmiech na twarzy innych. Z kolei te uznane za pożyteczne udostępniamy, gdyż mamy poczucie, że w ten sposób pomagamy innym. Ciekawe jest to, ze bardzo chętnie udostępniamy także posty przedstawiające niepokojące informacje z życia publicznego lub sfery politycznej. Równie chętnie publikujemy trafne i zabawne komentarze, które odnoszą się do bieżących wydarzeń politycznych;
  • emocjonalne. Nie ma przy tym znaczenia to, jakie emocje udostępniamy przez nas post budzi. Równie chętnie udostępniamy innym zarówno te, które zawierają śmieszne, jak i te ze smutnymi treściami. Udostępniamy także te posty, które wzbudzają gniew lub złość. Unikamy za to udostępniania postów, które zawierają kontrowersyjne treści.

Równie chętnie udostępniamy te posty, które umożliwiają nam zaprezentowanie znajomym swojego światopoglądu. Bardzo często nie możemy tego zrobić w realnym świecie. Poprzez posty pokazujemy więc, co myślimy o ważnym wydarzeniu, którym w ostatnim czasie żyła cała opinia publiczna czy też pokazujemy swój stosunek do polityki.

O udostępnianiu postów na Facebooku

Rodzaje postów, które udostępniamy najczęściej

Wśród użytkowników Facebooka nie brakuje osób, które zastanawiają się dlaczego ich posty nie są udostępniane. Warto więc wiedzieć, że do postów, które udostępniane są najchętniej należą te, które zawierają infografikę, zdjęcie lub film. Chętnie dzielimy się z innymi także tymi postami, które zawierają link do ciekawego artykułu na blogu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *