Browsing articles in "Dieta"

Popularne rodzaje pizzy

Większość smakoszy wyjątkowo ceni kuchnię włoską. Do dań kuchni włoskiej, które są bardzo popularne na całym świecie należy między innymi pizza. Jest to potrawa, którą kochają osoby w bardzo różnym wieku. Danie to można przygotować w bardzo różnej wersji. Zobaczmy, jakie wersje pizzy można zamówić.

Przeczytaj cały artykuł »

Dieta DASH sposobem na długie życie

Dieta DASH została opracowana dla osób chorych na nadciśnienie. Bardzo szybko okazało się, że dieta ta nie tylko leczy, ale także uczy zdrowego sposobu odżywiania się. Nie jest cudowną dietę, pozbycie się nadwagi to tylko skutek uboczny jej stosowania. Dietę DASH mogą stosować całe rodziny i to przez całe życie.

Przeczytaj cały artykuł »

Zasady diety, która przedłuży nam życie

Są osoby, które w dobrej kondycji dożywają stu lat. Dieta długowieczności nie jest trudna. My także możemy ją zastosować. Stosując ją na co dzień mamy ogromne szanse na długie życie.

Przeczytaj cały artykuł »

Zdrowe odżywianie: co to znaczy?

Wśród wielu produktów żywnościowych, powinniśmy wybierać przede wszystkim te, które służą naszemu zdrowiu. Zdrowa dieta może wydłużyć nam życie przynajmniej o cztery lata. Co to jednak znaczy „zdrowe odżywianie”?

Przeczytaj cały artykuł »

Dieta przedłużająca młodość

Swoje życie możemy przedłużyć o 4 – 5 lat stosując odpowiednią dietę. Osoby zdrowe nie powinny wybierać lekkostrawnych pokarmów, które są pozbawione naturalnych witamin, składników mineralnych i błonnika. Osoby, które nie wykonują ciężkiej pracy fizycznej, powinny dostarczać organizmowi codziennie 1500 – 2000 kcal w pięciu posiłkach: trzech głównych i dwóch przekąskach. Posiłki należy jeść regularnie co 3 – 4 godziny.

Przeczytaj cały artykuł »

Tłuszcze dobre dla zdrowia

Tłuszcze są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Nie każde są jednak równie zdrowe. Dietetycy radzą nam, abyśmy jedli więcej tłuszczów roślinnych, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, tak zwane omega. Nie wszystkie z nich wpływają jednak na nasze zdrowie równie korzystnie.

Przeczytaj cały artykuł »

Nowa piramida żywienia

Zalecenia piramidy żywieniowej zostały opracowane dla osób zdrowych. Stosowanie się do jej zaleceń zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i inne choroby serca. W pierwszej fazie stosowanie się do zaleceń nowej piramidy żywieniowej może nawet zahamować rozwój tych chorób. Produkty, które znalazły się u podstawy piramidy, powinniśmy jeść jak najczęściej. Ważne jest jednak nie tylko to, co jemy, ale także to, jak często i ile.

Przeczytaj cały artykuł »

Sekrety długowieczności z różnych stron świata

Zdaniem naukowców są sposoby na to, by nie tylko długo żyć, ale także w dobrym zdrowiu. Poznajmy sekrety długowieczności z całego świata.

Przeczytaj cały artykuł »

Historia pizzy

Współcześnie jest wszędzie. Spotkamy ją w każdym kraju, pod każdą szerokością geograficzną. Lubiana przez wszystkich pizza. Warszawa Bródno, Mokotów czy Bielany, w każdej dzielnicy stolicy znajdziemy pizzerie, w której na wynos lub na miejscu, możemy zjeść swoją ulubioną pizzę. Czy jednak zastanawialiśmy się skąd wzięła się pizza?

Przeczytaj cały artykuł »