Redakcja

Pędzle do makijażu i ich czyszczenie

Każda z pań doskonale wie, że pędzle do makijażu stanowią podstawowe wyposażenie do właściwego wykonania codziennego makijażu.

Higiena

Pędzle do makijażu i ich czyszczenie

Pędzle do makijażu wykorzystywane są przez większość pań codziennie. Pozwalają nałożyć produkty na twarz i stworzyć piękne efekty, jednak kosmetyki mają to do siebie, że ich pozostałości osiadają na włosiu. Efektem tego pędzle są często brudne, a jeśli nie zadbamy i ich prawidłowe wyczyszczenie, to mogą być wręcz niebezpieczne dla naszej skóry. Za każdym razie kiedy je bowiem używamy, zostawiamy tam drobiny wykorzystanych produktów. Pędzle wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale podczas wykonywania kolejnego makijażu mogą utrudnić nam pracę. Pozostający na pędzlach pigment, będzie po prostu mieszał się z nowym. Efektem będą plamy oraz brudny efekt. Jednak nie jest to najpoważniejsza konsekwencja używania brudnych pędzelków. Jeśli są one nie czyszczone, to będą się w nich rozwijać bakterię. Te przenoszone na twarz mogą zaś powodować występowanie stanów zapalanych czy niedoskonałości na cerze.

Czyściki do pędzli

Pędzle powinno się czyścić maksymalnie co cztery lub pięć dni. Najprościej jest wykorzystać czyściki do pędzli. To niewielkie i stosunkowo tanie narzędzia, a jednocześnie bardzo przydatne i użyteczne. Najczęściej mają formę silikonową, dzięki czemu dość łatwo je utrzymać w czystości. Samo użycie czyścików do pędzli jest bardzo proste. Na początku należy zmoczyć pędzle. Włosie powinno być skierowane w dół, aby go nie zdeformować. Następnie, gdy pędzel jest mokry, powinniśmy nałożyć na włosie produkt czyszczący. Może to być mydło lub też szampon. Ten należy potem delikatnie rozprowadzić po pędzlu. Następnie pędzel powinien zostać umieszczony w czyściku. Należy wówczas wykonywać delikatne ruchy, podobne do tych, jakie wykonujemy podczas wykonywania makijażu. Gdy pędzel będzie już czysty, to po prostu wyjmujemy go i opłukujemy pod bieżącą wodą. Pozostaje nam jedynie odsączyć pędzel i pozostawić go do wyschnięcia. Uważajmy jedynie, żeby nie odkształcić włosia.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/54-czysciki

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz