Redakcja

Pędzle do podkładu – jakie wybrać?

Profesjonalne nakładanie makijażu wymaga odpowiednich narzędzi. Podkład nanoszony wacikiem czy dłonią nigdy nie będzie prezentował się tak dobrze, jak ten, który naniosły odpowiednie pędzle do podkładu. Oferta jest naprawdę ogromna – jak zdecydować się na konkretne pędzle? Czym różnią się między sobą?

Różne podkłady, różne pędzle do podkładu

Pędzle różnią się tak, jak typy podkładów. W zależności od konsystencji nakładanego kosmetyku, warto użyć nieco innego pędzla.

Puder, czyli podkład sypki

Do nakładania takiego typu kosmetyków używa się pędzli szerokich i gęstych, ściętych w półokrągły kształt.

Podkłady mineralne

Popularne ostatnio podkłady mineralne wymagają nieco wprawy w nakładaniu, choć mogą dać naprawdę oszałamiający efekt. Pędzle do podkładu mineralnego są gęste, ale ich włosie jest ścięte na płasko.

Podkłady w kremie

Aby dobrze nałożyć i rozprowadzić płynny podkład konieczne jest użycie zwartego, gęstego i płaskiego pędzla.

Dlaczego warto używać pędzli do podkładu?

Przede wszystkim, pędzle do podkładu zapewniają równomierne nałożenie kosmetyku i rozprowadzenie go tak, by efekt był możliwie naturalny. Łatwiej jest dotrzeć do takich miejsc, jak kąciki oka, płatki uszu czy szyja, by uniknąć efektu maski.

Używanie regularnie mytych pędzli jest też o wiele bardziej higieniczne, niż dotykanie pudru, a następnie skóry twarzy palcami. Trzeba jednak pamiętać, że pędzle powinny być myte co najmniej raz w tygodniu – dotyczy to zarówno modeli wykonanych ze sztucznego materiału, jak i z naturalnego włosia.

Ile pędzli do podkładu trzeba kupić na początek?

Pierwsze podejście do profesjonalnego, lub przynajmniej wykonywanego lepiej niż do tej pory makijażu może być kosztowne. Warto na początek zgromadzić trochę wiedzy o tym, jakie pędzle nadają się do najczęściej używanego typu podkładu, jakie do cieni, a jakie do bronzera.

Wśród tych, które koniecznie trzeba kupić na początek z pewnością znajdą się pędzle do nakładania podkładu – bez tego nie można mówić o profesjonalnym make-upie. Dlatego właśnie pędzel do podkładu powinien być zakupowym „numerem jeden”.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *