Pilniki do paznokci: co mamy do wyboru?

Pilniki do paznokci: co mamy do wyboru?

Uroda

Pilniki do paznokci to jedno z bardziej podstawowych akcesoriów kosmetycznych. Bez wątpienia każda kobieta powinna zaopatrzyć się w przynajmniej jeden dobrze wybrany pilnik. Oferta sprzedawców jest jednak tak duża, że naprawdę łatwo się pogubić. Zobaczmy jakie rodzaje pilników do paznokci znajdziemy w sklepach.

Ziarnistość

Kiedy wybieramy pilniczek do paznokci, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ziarnistość. To niezwykle istotna cecha. Trzeba pamiętać, że nie każdy pilniczek może być stosowany do każdych paznokci. Wyróżnia się pilniki do paznokci:

  • gruboziarniste;
  • średnioziarniste;
  • drobnoziarniste;
  • polerki.

Pilnik gruboziarnisty może być stosowany tylko w przypadku tipsów. Naturalne paznokcie bardzo szybko nim zniszczymy. Co ważne, po takie pilniki powinny sięgać doświadczone panie, które wiedzą jak się nimi posługiwać. Pilniki średnioziarniste to pilniki do paznokci najbardziej podstawowe. Można ich używać do zarówno naturalnych, jak i sztucznych paznokci. Za pomocą pilnika drobnoziarnistego szybko wygładzimy powierzchnię paznokcia. Wykorzystuje się go również wówczas, gdy wykonuje się ostateczną obróbkę paznokci żelowych bądź wykonanych z akrylu. Polerka to specjalny rodzaj pilniczka, który pozwala na wyrównanie powierzchni.

Materiał

Jeśli chodzi o materiał, wyróżnia się pilniki:

  • metalowe;
  • papierowe;
  • szklane.

Te metalowe wzbudzają najwięcej kontrowersji. Wielu specjalistów uważa, że nie należy ich stosować. Mogą bowiem poważnie uszkodzić płytkę paznokcia. Jeśli paznokcie są delikatne i podatne na złamania, nigdy nie należy ich piłować pilniczek z metalu. Pilniki do paznokci papierowe są bezpieczne dla paznokci, a jednocześnie tanie. Niestety, szybko się niszczą, co sprawia, że trzeba je naprawdę często wymieniać. Pilniki ze szkła to najczęściej pilniki drobnoziarniste. Idealne są do paznokci naturalnych. Takim pilnikiem jest je naprawdę bardzo trudno uszkodzić. Wiele kobiet narzeka jednak na nieco wyższe ceny pilników szklanych. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że nasze paznokcie są bezpieczne, warto postawić na pilniczek ze szkła.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/66-pilniki

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: