Plusy i minusy grupowego ubezpieczenia na życie

Porady i informacje

Ubezpieczenia na życie cieszą się w naszym kraju rosnącą popularnością. Z konieczności zapewnienia ochrony sobie i swoim najbliższym zdaje sobie sprawę coraz więcej osób. Osoby, które pracują w dużych firmach bardzo często mają możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie. Jest to ubezpieczenie bardzo popularne; warto jednak wiedzieć, że ma ono nie tylko zalety, ale także i wady. Warto poznać zarówno plusy jak i minusy jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zalety grupowego ubezpieczenia na życie

Plusy i minusy grupowego ubezpieczenia na życie

Jednym z plusów grupowego ubezpieczenia na życie jest to, iż ma ono szeroki zakres ubezpieczenia. Osoby, które podpiszą umowę na takie ubezpieczenie otrzymają odszkodowanie z tytułu narodzin dziecka. Ubezpieczyciel wypłaci im także odszkodowanie, gdy przytrafi się im nieszczęśliwy wypadek, ciężka choroba. Świadczenie wypłacane jest także w przypadku konieczności leczenia szpitalnego. Grupowa polisa na życie działa również na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej: osobom wskazanym jako uposażone, po śmierci właściciela polisy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci należne świadczenie. Zaletą grupowego ubezpieczenia na życie jest również to, iż najczęściej w jego przypadku nie jest stosowany okres karencji. Dla osoby kupującej polisę to rozwiązanie bardzo korzystne, gdyż ochrona ubezpieczeniowa zaczyna działa prawie natychmiast po podpisaniu umowy. Grupowa polisa na życie oznacza także niższą składkę; jest także mniej formalności. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie sprawdza również zbyt szczegółowo, jaki jest stan zdrowia osób kupujących grupową polisę na życie.

Wady grupowej polisy na życie

Kształt grupowego ubezpieczenia na życie jest z góry określony. Nie ma możliwości dobrania zakresu polisy do własnych potrzeb. Na przykład osoby samotne nie mają możliwości zrezygnowania z opcji, która przewiduj wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka. Do tego ubezpieczenia grupowe z reguły nie dają możliwości otrzymania wysokiego odszkodowania. Polisa jest tania, ale suma ubezpieczenia niska.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: