Pomoc przy odmrożeniach i inne porady

Alergie i uczulenia Artykuły Medycyna

Pomoc przy odmrożeniach i inne poradyZima i czas mrozów na szczęście już powoli poza nami, ale i tak warto jest wiedzieć w jaki sposób powinno postępować się w przypadku stwierdzenia odmrożeń. Niezależnie od tego czy są to głębokie odmrożenia pierwsza pomoc czy też tylko powierzchowne, wiele zasad pierwszej pomocy jest takich samych. Pierwszym mitem dotyczącym odmrożeń jest to, że pomóc może pocieranie skóry śniegiem.

W żadnym razie nie jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli za nacieranie zabieramy się jeszcze na świeżym powietrzu. Może to tylko pogłębić odmrożenia oraz wywołać dalszy ból. Kolejnym mitem jest stosowanie alkoholu w celu rozgrzania organizmu od wewnątrz.

Alkohol

Alkohol w żadnym razie nie ma właściwości rozgrzewających, wywołuje tylko subiektywne uczucie ciepła i faktycznie może w pewnym stopniu złagodzić ból, ale także bardziej zaszkodzi aniżeli pomoże, bowiem ułatwia on wychładzanie organizmu, pojawić mogą się także problemy z krążeniem co sprzyja pogłębianiu się samych odmrożeń. Osobę z odmrożeniami należy natychmiast zabrać do ciepłego pomieszczenia jeśli jest taka możliwość. Warto też od razu podjąć próbę ogrzania zmarzniętych miejsc. Po pierwsze warto także zdjąć buty czy rękawice gdyż ucisk może powodować dodatkowe problemy z dokrwieniem, warto także ułożyć się w taki sposób aby krew mogła swobodnie dopływać do miejsc odmrożenia.

Naturalna temperatura ciała

Do ogrzewania odmrożonych miejsc najlepiej jest wykorzystywać naturalną temperaturę swojego ciała, ale jeśli nie jest to możliwe do dobrym sposobem może być stopniowe ogrzewanie z wykorzystaniem ciepłej, ale w żadnym razie nie gorącej wody. Długie przebywanie na zimnym powietrzu z jednoczesnym powstaniem odmrożeń prawie zawsze wywołuje kichanie oraz może być powodem przeziębienia. Astma jest jedną z groźniejszych chorób przewlekłych. Chorzy narażeni są w każdej chwili na atak dlatego też astma aspirynowa musi być leczona nie tylko z wykorzystaniem leków które atakom zapobiegają oraz ułatwiają oddychanie, ale leczenie astmy obejmować musi także leki które w razie ataku i problemów z samodzielnym oddychaniem są w stanie choremu pomóc. Ciekawymi tematami, które chcemy poruszyć w kolejnych częściach artykułu jest to jak odżywiać się w ciąży oraz coraz popularniejszy za naszą wschodnią granicą narkotyk krokodyl.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: