Redakcja

Pomoc przy rejestracji firmy

Pomoc przy rejestracji firmy

W Polsce działa obecnie mnóstwo firm doradczych, które oferują między innymi pomoc osobom, które chcą rozpocząć działalność biznesową. Rejestracja firmy tylko z pozoru jest procedurą prostą i nieskomplikowaną.

W praktyce pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Może więc upłynąć naprawdę bardzo wiele czasu, zanim pomysł zamieni się w realną firmę.

Decydując się na założenie firmy trzeba wybrać formę prawną w jakiej ma ona działać

Jednoosobowa działalność gospodarcza to tylko jedna z możliwości. Inne to zakładanie spółek. Ale spółki w Polsce mogą mieć bardzo różną formę. Należą do nich:
• spółki z ograniczoną odpowiedzialnością;
• cywilne;
• komandytowe;
• akcyjne;
• akcyjno-komandytowe;
• partnerskie;
• jawne.

Po wybraniu rodzaju spółki trzeba ją zarejestrować, przygotować jej statut i inne dokumenty niezbędne do rejestracji

Zakładanie spółek jest procedurą bardzo skomplikowaną. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców.

Najczęściej wybieranym rodzajem spółki jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wymaga ona zgromadzenia najmniejszego kapitału zakładowego. Każda spółka musi być zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Spółek, musi też posiadać numer REGON. Należy ją także zgłosić w Urzędzie Skarbowym. Przyszłego udziałowca spółki czeka więc mnóstwo spraw do załatwienia oraz wydatki. Sprawy urzędowe pochłaniają mnóstwo czasu, stąd też warto skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w świadczeniu usług związanych z zakładaniem spółek. Dzięki ich pomocy zawiłości związane z zakładaniem spółki można pokonać szybciej. Im szybciej zostaną wypełnione wszystkie obowiązki związane z założeniem spółki i rejestracją firmy, tym szybciej będzie ona mogła rozpocząć swoją działalność.

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się założyć własną firmę. Pierwszy problem, który napotykają na swojej drodze to wybranie formy prawnej i rejestracja firmy. Szczególnie skomplikowana jest procedura zakładania spółek. Z problemami nie warto borykać się samemu, można skorzystać z usług firm doradczych.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *