Redakcja

Posty, które najchętniej udostępniamy na Facebooku

Popularność, jaką dzisiaj cieszą się social media jest olbrzymia. Zdecydowanie największa liczbę użytkowników na całym świecie ma Facebook. Wielu z nas bardzo chętnie udostępnia niektóre z postów, inne nie wzbudzają praktycznie żadnego zainteresowania. Jakie posty udostępniamy najchętniej?

Zawierające rozrywkowe treści

Chyba każdy z nas lubi śmieszne dowcipy i zabawne filmiki, których bohaterami są dzieci lub zwierzęta. Takimi treściami, które wywołują uśmiech na twarzy dzielimy się wyjątkowo chętnie. Osoby, które udostępniają takie właśnie treści robią to po to, aby wywołać uśmiech na twarzy innych.

Posty, które najchętniej udostępniamy na Facebooku

Aby zaprezentować siebie

Bardzo chętnie lubimy dzielić się z innymi treściami, które mają pokazać, kim tak naprawdę jesteśmy. W realnym świecie większość osób nie ma możliwości ujawnić informacji o sobie. Idealnym więc miejscem na pokazanie siebie okazały się media społecznościowe. Popularnym sposobem na wyrażenie samego siebie jest udostępnianie zabawnych komentarzy odnoszących się do bieżących wydarzeń ze sfery politycznej albo życia publicznego. Bardzo chętnie więc udostępniamy rysunki znanych satyryków.

Aby rozwijać relacje społeczne

Media społecznościowe bardzo mocno ułatwiły nam kontaktowanie się ze znajomymi i przyjaciółmi. O wiele łatwiej jest kontaktować się z nimi poprzez Facebooka. Portal ten to także świetne miejsce do tego, aby spróbować odnaleźć i odnowić kontakty ze znajomymi ze szkolnej ławy czy studiów. Dzięki regularnym kontaktom na Facebooku bardzo często łatwiej jest spotkać się później w realnym świecie. Rozwijanie i pielęgnowanie relacji z innymi to aktywność, którą Facebooku wspiera zresztą bardzo mocno.

Aby okazać się pomocnym dla innych

Bardzo chętnie udostępniamy także te posty, które naszym zdaniem mogą okazać się przydatne dla innych. W ten sposób budujemy w sobie poczucie, że jesteśmy dla kogoś użyteczni i pomocni.

Wśród mediów społecznościowych największą popularnością cieszy się Facebook. Jego użytkownikami są głównie ludzie młodzi, ale różne posty udostępniają także osoby trochę starsze.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *