Redakcja

Problemy z rzucaniem palenia

Problemy z rzucaniem paleniaPapierosy są bardzo popularnym, pomimo swojej ogromnej szkodliwości nałogiem. Co istotne mogą one uzależniać też psychicznie. Wynika to z tego prostego faktu, że papierosy traktowane są przez palaczy jako panaceum praktycznie na wszystko. Ilość palonych przez palacza papierosów wzrasta w przypadku sytuacji stresogennych, gdyż przypisuje się im działanie uspokajające.

Jednak jak pokazały bardzo dobitnie badania, właściwości uspokajające papierosów wynikają w bardzo dużej mierze z tak zwanego efektu placebo. W skrócie chodzi o to, że w ich właściwości uspokajające wierzyć mogą sami palacze. Nie jest to jednak dobry pomysł, ani też wystarczający przecież powód, aby papierosy w ten sposób stosować.

Nałóg

Niemniej jednak takie właśnie uzależnienie sprawia, że rzucanie palenia jest zdecydowanie trudniejsze. W każdy razie oczywiście jeśli chodzi o takie uzależnienie to można mu przeciwdziałać stosując zamiast zwykłego elektroniczny papieros. Może on być zastosowany także w sytuacji stresogennej, kiedy chęć sięgnięcia po papierosa, u osób rzucających palenie jest szczególnie silna. Plastry nikotynowe mogą w takich sytuacjach okazać się po prostu nie wystarczające. Sam e-papieros w żadnym razie jednak nie wystarczy. Przy rzucaniu palenia bardzo istotna jest silna wola osoby, która zdecyduje się na rzucenie palenia. Niezmiernie istotna może być w takim wypadku także i odpowiednia motywacja właśnie do rzucenia palenia.

Elektroniczne papierosy

Jak wiadomo każdy człowiek jest oczywiście inny tak więc i każdy może mieć inną opinie jeśli chodzi o e papieros opinie i rzucanie palenia. Na każdego działa coś innego, ale faktem jest, że zastąpienie zwykłych papierosów elektronicznymi jest jak najbardziej wskazane chociażby ze względu na swoje własne zdrowie. Inną sprawą może być to, że takie papierosy są bez wątpienia droższe, ale może być to i owszem dodatkowym czynnikiem motywującym właśnie do rzucenia palenia. Jest to jak wiadomo nałóg wyniszczający bardzo poważnie organizm. Można też spróbować nieco bardziej restrykcyjnych metod rzucania palenia.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić:

Dodaj komentarz