Reumatyzm

Medycyna

Reumatyzm W przypadku gdy dotyka kogoś reumatyzm, bóle stawów pojawiać mogą się stosunkowo często, a ich natężenie uzależnione może być na przykład od panującej w danym obszarze pogody. Jeśli powietrze jest w danym miejscu wilgotne to takie bóle pojawiać będą mogły się zdecydowanie częściej.

Leczenie reumatyzmu nie polega oczywiście tylko na tym, aby stosować leki przeciwbólowe, ale w dużej mierze jest to wskazane zwłaszcza przy samym początku terapii. Osoby, u których stwierdzono reumatyzm, powinny też pomyśleć o zastosowaniu innych, być może o wiele skuteczniejszych form leczenia.

Zwalczanie bólu stawów

Jedną z takich metod jest specjalna terapia, w niskich temperaturach. Oczywiście nikt nie wymaga od pacjenta aby ten został od razu morsem i nurkował w zimnej wodzie, ale to swoją drogą także jest dosyć dobra metoda na zwalczanie bólu stawów. Przeważnie jednak ból stawów zwalcza się zupełnie innymi metodami. Pacjent przebywa w specjalnej komorze, w której panować mogą bardzo niskie, niekiedy nawet nie spotykane normalnie w przyrodzie temperatury. To właśnie tego typu temperatura powodować może, że ból stawów w dosyć krótkim czasie może ustąpić. Każdy, kto skarży się na tego typu rodzaje bólu powinien więc pomyśleć o takim właśnie rodzaju terapii.

Szkodliwość leków przeciwbólowych

Może okazać się ona zdecydowanie skuteczniejsza niż faszerowanie się lekami przeciwbólowymi, gdyż efekt takiej terapii może być po prostu trwały. W ten sposób leczy się na przykład zawodowych sportowców, u których stwierdzono różnego rodzaju urazy. Pozwala to zdecydowanie szybciej wrócić im do czynnego uprawiania sportu. Zawodowe uprawienia sportu wiąże się jak wiadomo z dosyć dużym ryzykiem pojawienia się urazów. W podobny sposób leczyć można także i nerwobóle, ale taki ból wymaga bardzo często zastosowania zupełnie innego rodzaju terapii. Inaczej jest jednak jeśli chodzi o kręgosłup. Poważne bóle krzyża mogą być powodowane przez ucisk na kręgi, a to oznaczać może, że konieczna jest operacja, która pozwoli pozbyć się przyczyny bólu i szybko powrócić choremu do zdrowia.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: