Rodzaje lakierów do paznokci

Porady i informacje

Wiele kobiet w ogóle nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez pomalowanych paznokci. Obecnie w sprzedaży znaleźć można naprawdę szeroki wybór tego rodzaju produktów. Dość istotnie się między sobą różnią. Zobaczmy, jakie rodzaje lakierów do paznokci dostępne są w sprzedaży i czym się charakteryzują.

Jaką rolę pełni lakier do paznokci?

Rodzaje lakierów do paznokci

Dostępne dzisiaj lakiery do paznokci pełnią szereg istotnych funkcji. Przede wszystkim nadają paznokciom kolor. To właśnie z tego powodu po lakier sięga zdecydowana większość kobiet. Dostępne dzisiaj w sprzedaży lakiery mają naprawdę dobry skład, co sprawia, że nie osłabiają tak mocno płytki paznokciowej. W efekcie można po nie sięgać bez obaw. Co więcej, wiele lakierów doskonale wzmacnia paznokcie, chroniąc je przed łamaniem. W sprzedaży znaleźć można również te produkty, które przyspieszają wzrost paznokci. Poleca się je szczególnie tym kobietom, których paznokcie rosną dość wolno.

Pękające lakiery do paznokci

Były prawdziwym hitem, dzisiaj nieco odeszły w zapomnienie. Zazwyczaj nakładało się je na lakier w kontrastowym kolorze. Po upływie kilku minut od nałożenia lakier zaczynał pękać, a na paznokciach pojawiał się naprawdę interesujący wzór. Bez wątpienia jest to propozycja idealna dla kobiet, które lubią mieć paznokcie inne niż pomalowane jednolitym kolorem, a jednocześnie nie mają zdolności, aby zrobić z paznokciami coś więcej.

Matowe lakiery do paznokci

Takie lakiery tworzą na paznokciach powłokę bez żadnego połysku. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo dobry poziom krycia. Najczęściej wykorzystuje się je jako bazę pod zdobienia. Wiele kobiet lubi również paznokcie pomalowane matowym lakierem.

Hybrydowe lakiery do paznokci

To lakiery, które tworzą na paznokciach bardzo trwałą powłokę. Utwardza się je za pomocą specjalnej lampy. W efekcie na paznokciach mogą utrzymać się nawet dwa tygodnie. Wiele kobiet decyduje się powierzyć pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym profesjonalistkom. Tymczasem wystarczy zaopatrzyć się w lampę i lakier, aby z powodzeniem robić to w domu.

Artykuły, które mogą Cię zaciekawić: